Różnica między dildo a wibratorem

CO TO JEST DILDO?

Dildo to najwcześniej wynaleziony erotyczny gadżet – starszy „brat” datowanego na początek XX wieku wibratora. Drewnianych fallusów w skórzanym pokrowcu używała podobno sama Kleopatra, a skórzane dildo z XVIII wieku znaleziono w 2015 roku w Gdańsku.

Dildo to nic innego jak erotyczna zabawka o fallicznym kształcie, pozbawiona mechanizmu wibrującego. Wprawiana jest w ruch za pomocą siły mięśni, co wiąże się z dwoma korzyściami – pozwala na przeprowadzenie stymulacji w preferowanym przez nas tempie, a także bezgłośną i dyskretną zabawę.

Dilda wykonane są najczęściej z bezpiecznego dla ciała i łatwego w czyszczeniu materiału, na przykład silikonu medycznego. Na rynku dostępne są dwa rodzaje takich zabawek: dilda waginalne i dilda analne – koraliki lub zatyczki – chętnie stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dilda występują w różnych kształtach i stopniach twardości, które warto dostosować do własnych potrzeb. Odpowiednio wygięte i twardsze pozwolą na stymulację punktu G, a te o większych gabarytach zadowolą osoby mniej wrażliwe na stymulację. Dla par stworzone są dilda podwójne, tzw. share lub z uprzężą.

Dildo najlepiej używać z lubrykantem, który ułatwi wprowadzenie gadżetu do waginy czy anusa, dodatkowo wzmacniając doznania.

CO TO JEST WIBRATOR?

Wibrator to nie wynalazek ostatniej dekady. W latach 50. w Stanach Zjednoczonych sprzedawał się równie dobrze, co tostery i czajniki. Do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych gadżetów erotycznych służących masturbacji lub wspólnym zabawom z partnerem lub partnerką.

Wibrator różni się od dildo mechanizmem wibrującym, który często możemy samodzielnie kontrolować, zmieniając tempo i rodzaj wibracji – na przykład za pomocą dołączonego do zabawki pilota. Wibratorem możemy masować całe ciało, stymulować łechtaczkę, wargi sromowe, wejście do waginy oraz strefę anusa, a także penetrować nim ich wnętrze.

DILDO CZY WIBRATOR – CO WYBRAĆ?

Dildo służy przede wszystkim penetracji, spodoba się więc przede wszystkim mężczyznom, a także  kobietom przepadającym za orgazmem waginalnym i stymulacją najbardziej przypominającą pieszczoty z partnerem. Wykonane z twardszych materiałów i większe może zapewni intensywniejszą stymulację, nie zapominajmy jednak, że ostateczny efekt zależy również od sposobu, w jaki będziemy dildo używać.

Wibrator zazwyczaj szybciej pozwala osiągnąć orgazm. Stymulacja tego rodzaju zabawką jest intensywniejsza i bardziej precyzyjna – stąd poleca się ją przede wszystkim paniom preferującym orgazm łechtaczkowy czy panom, którzy oprócz penetracji lubią też masaż stref erogennych. Warto pamiętać, że wibrator z wyłączonym mechanizmem wibrującym można używać dokładnie tak, jak dildo.

Lepsze będzie dildo czy wibrator? Na to pytanie możemy odpowiedzieć sami, poznając własne potrzeby i upodobania. Najlepiej zastosować metodę prób, eksperymentując i z dildo, i z wibratorem, a następnie decydując, co sprawia nam większą przyjemność.

 

Sprawdź też!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz