BDSM dla początkujących par

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

CZYM JEST BDSM?

BDSM  to skrótowiec pochodzący od angielskich wyrazów „Bondage and Discipline (BD), Dominance and Submission (DS), Sadism and Masochism (SM), czyli „wiązanie i dyscyplina, dominacja i uległość, sadyzm i masochizm”. Oznacza szereg różnego rodzaju zachowań seksualnych z „pieprzykiem”, to znaczy z elementami niewoli, kar, fetyszyzmu. Znany jest już od IX w. p.n.e., kiedy w starożytnej Sparcie stosowano rytualne biczowanie. Chociaż może kojarzyć się z ryzykownymi i niebezpiecznymi praktykami, BDSM nie ma nic wspólnego z molestowaniem seksualnym czy przemocą, jeśli odbywa się za zgodą uczestniczących w nim osób. Co więcej, wielu adeptów tego rodzaju seksu podkreśla, że stosowanie elementów dominacji i uległości w łóżku pozytywnie wpłynęło na komunikację w związku, pozwalając na przetestowanie zachowań, które w normalnych warunkach mogłyby uchodzić za dziwne bądź nieprzyjemne. Praktyki BDSM w równym stopniu mogą polegać na brutalnym seksie w skórzanej uprzęży, co na pieprznych poleceniach rzucanych do siebie w łóżku – wśród nich każdy może znaleźć takie, z którymi będzie czuł się najbardziej komfortowo.

Na BDSM składają się:

  • bondage: krępowanie ciała za pomocą lin, kajdanek bądź taśm albo utrzymywanie danej pozycji, na przykład rąk założonych za głową, przez dłuższy czas;
  • dyscyplina: przestrzeganie wcześniej i indywidualnie ustalanych zasad, zakazów, nakazów, takich jak określony sposób zwracania się do partnera;
  • dominacja i uległość: to rodzaj układu, w którym obydwie strony godzą się na rolę osoby dominującej i uległej;
  • sadyzm i masochizm: to praktyki związane z zadawaniem bólu – od bardzo subtelnych metod w rodzaju podszczypywania, po nacinanie ciała i stosowanie różnego rodzaju zabawek.

JAK ZACZĄĆ?

Przed rozpoczęciem przygody z BDSM warto przede wszystkim uświadomić sobie, że celem tego rodzaju zachowań erotycznych nie jest wyładowanie frustracji czy chęć zadania bólu, skrzywdzenia drugiej osoby. BDSM to sposób na przekroczenie granic – również fizycznych – i poznanie własnych erotycznych preferencji, które nie muszą mieć przełożenia na codzienność. To metoda na sprawdzenie siebie w zupełnie nowych seksualnie warunkach, na zagranie roli, która idealnie uzupełni styl życia lub pozwoli skonfrontować się z dawno zapomnianymi potrzebami.

Jeśli wraz z partnerem lub partnerką po raz pierwszy planujecie poeksperymentować z BDSM, zacznijcie od szczerej rozmowy. Zastanówcie się, czego potrzebujecie, na jakie aktywności macie ochotę, a co dla Was jest nie do przyjęcia. Poczytajcie na temat różnych technik, obejrzyjcie inspirujące filmy, do kupienia na przykład na TEJ stronie.  Umówcie się też, w jaki sposób będziecie sygnalizować, że zabawa Wam się podoba, a kiedy pora ją przerwać bądź skończyć. W trakcie seksu polegającego na elementach dominacji i uległości sprawdźcie, która rola bardziej Wam odpowiada – możecie się nimi dowolnie zmieniać. Niektórzy nigdy z nich nie wychodzą, przenosząc elementy tej gry na życie codzienne.

Każde doświadczenie z BDSM warto rozpocząć od odpowiedniej gry wstępnej z elementami pocałunków i przytulania – w ten sposób stworzycie ze swoim partnerem/partnerką intymną więź i poczucie bezpieczeństwa, a także odpowiednio nastroicie się do odważniejszego, niż zawsze seksu.

Negocjacje powinny poprzedzać również praktyki BDSM doświadczonych partnerów, którzy nie znają się zbyt dobrze – dzięki temu ryzyko wykorzystania czy skrzywdzenia się zostaje zminimalizowane. Osoby, dla których BDSM stanowi styl życia, korzystają z przyjętego przez środowisko zestawu zasad i środków bezpieczeństwa. Strategie te dostępne są na stronie Kinky.com i na Lifehacker.com. Więcej informacji o bezpiecznym BDSM można znaleźć na TEJ stronie.

AKCESORIA I ZABAWKI

W praktykach BDSM stosuje się szeroki wachlarz zabawek i gadżetów. Opaski na oczy oraz kajdanki urozmaicą seks już na etapie gry wstępnej, knebel, na przykład taki z kulką, zapewni pożądane przez osoby uległe poczucie bezbronności, kulki gejszy zintensyfikują doznania partnerki związane z otrzymywaniem klapsów, palcaty i paletki pozwolą na uderzenia o różnym stopniu intensywności. Osoby zaawansowane mogą sięgnąć po różnego rodzaju taśmy lub sznury do wiązania. Przy okazji warto zadbać o bezpieczeństwo zabawy i upewnić się, że w razie czego jesteśmy w stanie wyswobodzić się samodzielnie z więzów bądź kajdanek.

Chcesz zacząć zabawę z BDSM, koniecznie przeczytaj stronę z pamiętnika „V”, dostępną tutaj.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz