BDSM dla początkujących par

CZYM JEST BDSM?

BDSM  to skrótowiec pochodzący od angielskich wyrazów „Bondage and Discipline (BD), Dominance and Submission (DS), Sadism and Masochism (SM), czyli „wiązanie i dyscyplina, dominacja i uległość, sadyzm i masochizm”. Oznacza szereg różnego rodzaju zachowań seksualnych z „pieprzykiem”, to znaczy z elementami niewoli, kar, fetyszyzmu. Znany jest już od IX w. p.n.e., kiedy w starożytnej Sparcie stosowano rytualne biczowanie. Chociaż może kojarzyć się z ryzykownymi i niebezpiecznymi praktykami, BDSM nie ma nic wspólnego z molestowaniem seksualnym czy przemocą, jeśli odbywa się za zgodą uczestniczących w nim osób. Co więcej, wielu adeptów tego rodzaju seksu podkreśla, że stosowanie elementów dominacji i uległości w łóżku pozytywnie wpłynęło na komunikację w związku, pozwalając na przetestowanie zachowań, które w normalnych warunkach mogłyby uchodzić za dziwne bądź nieprzyjemne. Praktyki BDSM w równym stopniu mogą polegać na brutalnym seksie w skórzanej uprzęży, co na pieprznych poleceniach rzucanych do siebie w łóżku – wśród nich każdy może znaleźć takie, z którymi będzie czuł się najbardziej komfortowo.

Na BDSM składają się:

  • bondage: krępowanie ciała za pomocą lin, kajdanek bądź taśm albo utrzymywanie danej pozycji, na przykład rąk założonych za głową, przez dłuższy czas;
  • dyscyplina: przestrzeganie wcześniej i indywidualnie ustalanych zasad, zakazów, nakazów, takich jak określony sposób zwracania się do partnera;
  • dominacja i uległość: to rodzaj układu, w którym obydwie strony godzą się na rolę osoby dominującej i uległej;
  • sadyzm i masochizm: to praktyki związane z zadawaniem bólu – od bardzo subtelnych metod w rodzaju podszczypywania, po nacinanie ciała i stosowanie różnego rodzaju zabawek.

JAK ZACZĄĆ?

Przed rozpoczęciem przygody z BDSM warto przede wszystkim uświadomić sobie, że celem tego rodzaju zachowań erotycznych nie jest wyładowanie frustracji czy chęć zadania bólu, skrzywdzenia drugiej osoby. BDSM to sposób na przekroczenie granic – również fizycznych – i poznanie własnych erotycznych preferencji, które nie muszą mieć przełożenia na codzienność. To metoda na sprawdzenie siebie w zupełnie nowych seksualnie warunkach, na zagranie roli, która idealnie uzupełni styl życia lub pozwoli skonfrontować się z dawno zapomnianymi potrzebami.

Jeśli wraz z partnerem lub partnerką po raz pierwszy planujecie poeksperymentować z BDSM, zacznijcie od szczerej rozmowy. Zastanówcie się, czego potrzebujecie, na jakie aktywności macie ochotę, a co dla Was jest nie do przyjęcia. Poczytajcie na temat różnych technik, obejrzyjcie inspirujące filmy, do kupienia na przykład na TEJ stronie.  Umówcie się też, w jaki sposób będziecie sygnalizować, że zabawa Wam się podoba, a kiedy pora ją przerwać bądź skończyć. W trakcie seksu polegającego na elementach dominacji i uległości sprawdźcie, która rola bardziej Wam odpowiada – możecie się nimi dowolnie zmieniać. Niektórzy nigdy z nich nie wychodzą, przenosząc elementy tej gry na życie codzienne.

Każde doświadczenie z BDSM warto rozpocząć od odpowiedniej gry wstępnej z elementami pocałunków i przytulania – w ten sposób stworzycie ze swoim partnerem/partnerką intymną więź i poczucie bezpieczeństwa, a także odpowiednio nastroicie się do odważniejszego, niż zawsze seksu.

Negocjacje powinny poprzedzać również praktyki BDSM doświadczonych partnerów, którzy nie znają się zbyt dobrze – dzięki temu ryzyko wykorzystania czy skrzywdzenia się zostaje zminimalizowane. Osoby, dla których BDSM stanowi styl życia, korzystają z przyjętego przez środowisko zestawu zasad i środków bezpieczeństwa. Strategie te dostępne są na stronie Kinky.com i na Lifehacker.com. Więcej informacji o bezpiecznym BDSM można znaleźć na TEJ stronie.

AKCESORIA I ZABAWKI

W praktykach BDSM stosuje się szeroki wachlarz zabawek i gadżetów. Opaski na oczy oraz kajdanki urozmaicą seks już na etapie gry wstępnej, knebel, na przykład taki z kulką, zapewni pożądane przez osoby uległe poczucie bezbronności, kulki gejszy zintensyfikują doznania partnerki związane z otrzymywaniem klapsów, palcaty i paletki pozwolą na uderzenia o różnym stopniu intensywności. Osoby zaawansowane mogą sięgnąć po różnego rodzaju taśmy lub sznury do wiązania. Przy okazji warto zadbać o bezpieczeństwo zabawy i upewnić się, że w razie czego jesteśmy w stanie wyswobodzić się samodzielnie z więzów bądź kajdanek.

Chcesz zacząć zabawę z BDSM, koniecznie przeczytaj stronę z pamiętnika „V”, dostępną tutaj.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz