Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć na temat dildo

CO TO JEST DILDO?

Przypomina wibrator, tylko bez wibracji i męski penis, ale… jest zdecydowanie prostszy w obsłudze 😉 Czym właściwie jest pokryte legendarną sławą dildo? To inaczej atrapa prącia – zabawka zwykle posiadająca falliczny kształt, służąca masturbacji. Używana zarówno do waginalnej stymulacji przez kobiety, jak i do penetracji anusa przez żądanych sensacyjnej rozkoszy panów. Można też stosować ją do stymulacji oralnej. Sama nazwa tego gadżetu prawdopodobnie pochodzi od włoskiego słowa diletto, oznaczającego – jakby mogło być inaczej – przyjemność. Dildo pozbawione jest silnika umożliwiającego drgania, ale, podobnie jak wibratory, może być wyprodukowane z wielu różnych materiałów, od szkła borokrzemowego, silikonu medycznego, gumy, tak zwanej cyberskóry, ale też drewna czy kamienia. Każdy materiał ma inne właściwości: podczas gdy silikon jest aksamitny i supermiękki w dotyku, szkło hartowane można dodatkowo w bardzo prosty sposób podgrzewać lub ochładzać, urozmaicając w ten sposób zabawę. Hitem są również dilda ze wszelkimi możliwymi wypustkami, które odczuwasz wszystkimi zmysłami podczas penetracji.

blush

HISTORIA KULTOWEJ ZABAWKI

Dildo to absolutnie nie projekt, który wymyślono w szalonym okresie seksualnej rewolucji w latach 60. Jeden z najstarszych gadżetów przypominających kształtem penisa stworzono 28 tysięcy lat temu. 20-centymetrowe dildo niemieccy archeolodzy złożyli z 12 kamiennych części. Zastosowania tego prostego urządzenia możemy się jednak jedynie domyślać – równie dobrze mógł służyć jako artefakt związany z kultem płodności i modlitwą. Co do rozrywek starożytnych Egipcjan oraz Greków jesteśmy pewni – podobno sama Kleopatra posiadała kilka różnych dild, w tym marurowe i wykonane ze skóry wypełnionej kozim mlekiem. W XIV wieku dilda z drewna bądź owoców i warzyw służyły lekarzom do leczenia tajemniczej kobiecej przypadłości nazywanej histerią. Później dilda na dłuższą chwilę straciły na popularności (w końcu kobiecy orgazm okryła zła sława!), ale  w XIX wieku zabawki o fallicznych kształtach powróciły i do dziś są chętnie kupowane na całym świecie zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

King Cock

NIE TYLKO FALLUS

Generalnie przyjmuje się, że dildo, jako odpowiednik penisa, powinien mieć falliczny kształt. W rzeczywistości na rynku (w tym w sklepie Lula Pink) znajdziesz tego rodzaju gadżety do masturbacji w wielu różnych kształtach. Dildo może przypominać zabawkę z kreskówki, supercienki długopis, designerską dekorację na kominek albo elegancką pomadkę. Producenci seks-gadżetów prześcigają się w wymyślaniu nowatorskich wersji dilda z coraz bardziej zaawansowanych technologicznie materiałów. W zasadzie każda forma o odpowiedniej sztywności może służyć w roli dilda, również wibrator (oczywiście po wyłączeniu silnika). Kupując dildo warto postawić na jakość – zabawki klasy premium są wyprodukowane z materiałów pozbawionych szkodliwych dla organizmu ftalanów. Jeśli chcesz czuć się bardziej komfortowo, zawsze możesz nałożyć na gadżet prezerwatywę.

Wet for Her

MIŁOŚĆ NIE WYKLUCZA

Marki produkujące dilda nie zapominają o osobach nieheteronormatywnych i tych, którzy po prostu lubią daleki od klasycznego seks. W ich kolekcjach coraz częściej pojawiają się dilda nieprzypominające wyglądem męskiego fallusa (o tym wyżej), ale też podwójne, służące do dzielenia się w dowolnej konfiguracji. Mogą z nich korzystać pary heteroseksualne, przepadające za peggingiem, czyli penetracją odbytu mężczyzny przez kobietę korzystająca z odpowiednio wyprofilowanego gadżetu, jak i dwie kobiety. Lesbijki sięgają też często po zestawy strap-on, czyli dilda montowane w specjalnym otworze w bieliźnie. Zaciekawiona/zaciekawiony? Szeroki wybór tego rodzaju produktów znajdziesz w ofercie sklepu Lula Pink.

Wet For Her

KOMU POTRZEBNE DILDO?

Na to pytanie znamy tylko jedną odpowiedź: wszystkim, niezależnie od seksualnej orientacji i stylu życia. Posiadanie osobistego dildo przez wielu (i słusznie) traktowane jest jako symbol erotycznej dojrzałości. Taka zabawka może służyć do masturbacji albo zabaw z drugą osobą. Kochają ją fetyszyści i miłośnicy przejmowania w łóżku dominacji nad partnerem. Dildo, w zależności od kształtu i sposobu użycia może być zabawką do podkręcenia gry wstępnej albo intensywnej stymulacji.

NS Novelties

RÓŻNICA MIĘDZY DILDO A DONGIEM

Szukasz w internecie pomysłu na wieczór i zachodzisz w głowę, czym jest dildo, a czym dong? Spokojnie, już wyjaśniamy. Obydwie zabawki są niemal tym samym, to znaczy gadżetem w kształcie fallusa, ale różni je jedno: podstawa. Dildo posiada szeroką bazę, czasem w kształcie jąder. Dong nie jest nią zakończony, dlatego bezpieczniej jest używać go do penetracji waginalnej, niż analnej (może utknąć w środku). Dong bywa też podwójny – wtedy może służyć na przykład do seksu dwóch kobiet

b yours
Sprawdź też!

Dodaj komentarz