Pegging, fisting, rimming. Mały słowniczek erotycznych pojęć

BUKKAKE

Bukkake (japońskie słowo bukkakeru oznacza chluśnięcie) to zachowanie seksualne, które polega na ejakulacji grupy mężczyzn na klęczącą, siedzącą lub leżącą osobę, najczęściej na twarz bądź do ust. Praktyka ta może zawierać elementy erotycznego upokorzenia, ale też stanowić urozmaicenie seksu sadomasochistycznego.

CREAMPIE

Creampie to zachowanie seksualne, które polega na stymulowaniu się widokiem nasienia wypływającego z waginy po stosunku zakończonym wewnątrz i uprawianym bez prezerwatywy. Niektórzy poprzestają na zachwycaniu się samym widokiem, inni dodają dotyk ręką bądź językiem. Creampie jest hasłem szczególnie często wpisywanym w wyszukiwarki serwisów pornograficznych.

CUNNILINGUS

Rodzaj erotycznych pieszczot, polegających na stymulowaniu narządów płciowych kobiety za pomocą ust i języka. Często stanowi elementem gry wstępnej w parach heteroseksualnych oraz lesbijskich, pozwalający na pobudzenie i przygotowanie do penetracji, ale może być też samodzielnym aktem seksualnym, zakończonym bardzo silnym orgazmem. Cunnilingus nazywany jest wulgarnie „minetą”, od francuskiego słowa „minette”, czyli kotka. Męskim odpowiednikiem cunnilingus jest fellatio.

 BONDAGE

Bondage to z angielskiego krępowanie. Dokładnie na tym polega ta technika erotyczna: na krępowaniu ciała partnera za pomocą taśm, sznurków, lin lub szarf, najlepiej specjalnie do tego przystosowanych (bezpiecznych, nie lepiących się do skóry). Stosowanie techniki bondage nie musi wiązać się z koniecznością stosowania innych praktyk BDSM – może być pomysłem na urozmaicenie gry wstępnej. W trakcie tego rodzaju zabaw zawsze należy zachować ostrożność i zasady bezpieczeństwa, na przykład zaopatrując się w specjalne nożyczki do rozcinania lin.

 FELLATIO

Pochodzący z łaciny termin fellatio (od fellare, czyli ssać) określa metodę seksu oralnego, w którym kobieta stymuluje narządy płciowe mężczyzny za pomocą ust, warg, języka. Czynność ta, nazywana potocznie i dość wulgarnie „robieniem loda” bądź „obciąganiem” może być samodzielnym aktem seksualnym albo elementem gry wstępnej, poprzedzającej penetrację. Fellatio umożliwia również poprawę zadowolenia z życia seksualnego mężczyznom z zaburzeniami erekcji, niezdolnymi do seksu waginalnego bądź analnego.

FISTING

Aktywność seksualna, polegająca na penetracji pochwy lub odbytu za pomocą całej ręki (z angielskiego „fist” oznacza pięść). Tak zwany płytki fisting polega na wsunięciu dłoni po nadgarstek, z kolei głęboki – na wsunięciu ręki aż po łokieć. Fisting może być stosowany przez pary hetero- i homoseksualne oraz jako metoda masturbacji.

NECKING

Technika erotycznych pieszczot, polegająca na stymulowaniu jedynie górnej części ciała partnera za pomocą dłoni, ust lub takich akcesoriów, jak piórka i szarfy. Elementem neckingu może być na przykład masaż karku, ssanie sutków, drapanie, podszczypywanie.

RIMMING

Rimming, określany również jako analingus, to nic innego jak lizanie odbytu. To aktywność seksualna preferowana przede wszystkim przez pary, pragnące nawiązania głęboko intymnej relacji. Rimming może być świetnym wstępem do seksu analnego lub peggingu. Więcej o tym, jak zamienić tego rodzaju pieszczoty w prawdziwą przyjemność, bez której trudno się obejść, pisze Natalia Grubizna z bloga proseksualna.pl (https://proseksualna.pl/seks/rimming/). Właściwa, pochodząca z języka łacińskiego nazwa tej aktywności seksualnej to annilingus.

 PEGGING

Pegging jest heteroseksualnym aktem erotycznym, w którym kobieta penetruje odbyt mężczyzny za pomocą wibratora lub dildo umocowanego w specjalnej uprzęży typu strap-on na biodrach. Termin ten po raz pierwszy pojawił się w oficjalnym użyciu w 2001 roku w słowniku Dana Savage’a „Savage Love”. W akcie peggingu przyjemność odczuwa zarówno mężczyzna(może się dodatkowo masturbować w trakcie penetracji) oraz kobieta, stymulowana za pomocą nasady dildo lub jego drugiej końcówki.

PETTING

Petting to określenie na ogół wszystkich pieszczot, które doprowadzają partnerów do orgazmu poza penetracją penisem waginy lub odbytu. Petting może być traktowany jako alternatywa dla seksu lub jego urozmaicenie, a także sposób na poznanie swoich erotycznych potrzeb i stref erogennych.

PISSING

Nazywane poetycko „złotym deszczem” zachowanie seksualne polegające na oddawaniu moczu na partnera w celu spotęgowania podniecenia, ale też upokorzenia (przede wszystkim w seksie sadomaso). Chociaż pissing nie kojarzy się ze szczegolnie sterylną czystością, w przypadku chęci na wypróbowanie tego rodzaju praktyk, nie trzeba mieć obaw o swoje bezpieczeństwo: mocz zdrowej osoby jest sterylny, nie zawiera drobnoustrojów, a bakteriologicznie jest czystszy… od śliny.

 

Sprawdź też!

Dodaj komentarz