Jak czyścić, przechowywać i dbać o gadżety erotyczne?

Gadżety erotyczne to fantastyczna sprawa! Uatrakcyjniają wspólne lub solowe igraszki. Potęgują doznania, dostarczają nowych, wcześniej nieznanych wrażeń. Ale sama przyjemność to nie wszystko. Jak po każdej zabawie, tak i tutaj trzeba posprzątać. By zabawa z gadżetami była nie tylko niesamowicie przyjemna, ale też bezpieczna musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

1. Odpowiednie mycie

Umycie gadżetu po każdym użyciu to absolutna konieczność! Wszystko co się na nim osadziło podczas zabawy musi zniknąć z gadżetu zanim ten zostanie z powrotem schowany do pudełka, w którym będzie czekał na kolejne użycie.

Pytanie tylko – jak i czym myć gadżety erotyczne?

Wszystko zależy od materiału, z którego została wykonana zabawka oraz od naszych indywidualnych upodobań. Niektórzy lubią klasykę, czyli mycie w wodzie z dodatkiem mydła antybakteryjnego. Inni wolą wygodę, czyli czyszczenie za pomocą specjalnego cleanera np. w sprayu. Taki cleaner w sprayu jest bardzo wygodny, bo nie musisz opuszczać swojej sypialni, by wyczyścić zabawkę. Wystarczy spsikać jej powierzchnię cleanerem i przetrzeć chusteczką lub czystą szmatką. Obie te metody są uniwersalne i pasują do każdego materiału.

Niektórzy jednak pragną być w 100% przekonani o tym, że pozbyli się wszelkich drobnoustrojów i wygotowują gadżety we wrzącej wodzie. Taka metoda też się bardzo dobrze sprawdza, jednak nie wszystkie materiały się do tego nadają. Wygotowywać nie wolno gadżetów z materiału TPR, elastomeru, cyberskóry, lateksu, winylu i żelu. Radzimy tez uważać z plastikiem ABS. Wygotowywać nie wolno gadżetów posiadających mechanizm zasilania! Do umieszczenia we wrzącej wodzie nadają się więc tylko gadżety typu dildo czy korek analny, ale już nie wibrator.

Jeśli już zdecydowałaś/eś się na metodę wygotowania, miej na uwadze, by gadżet nie stykał się z powierzchnią naczynia. Powierzchnia ta jest zbyt nagrzana, więc przy kontakcie z powłoką gadżetu może tę powłokę roztopić. Najlepiej skorzystać z sitka kuchennego. Wyparzaj od 3 do 5 minut.
O czym jeszcze warto pamiętać podczas mycia? O wodoodporności! Nie wszystkie gadżety można beztrosko zanurzać w strumieniu wody. W przypadku gadżetów na baterie trzeba być bardzo ostrożnym, by nie zalać wlotu bateryjnego. Spowodowałoby to popsucie się mechanizmu zasilania. Jeśli gadżet ładowany jest na akumulator, ale wlot na ładowarkę jest odkryty i nic go nie zasłania, wtedy też trzeba uważać, by tego wlotu nie zalać. Gdy woda dostanie się do środka może uszkodzić silnik.

Pytanie nr 2 – czy myć akcesoria erotyczne też przed użyciem?

Dla bezpieczeństwa i własnego komfortu lepiej tak zrobić. Chociaż taki materiał jak silikon platinium, z którego wykonane są gadżety marki Lelo lub Mystim, jest odporny na wszelkie zabrudzenia, więc z takich gadżetów można korzystać od razu po wyjęcia z pudełka, w którym je przechowujemy. Niestety, taki materiał to rzadkość, więc lepiej nie ryzykować i umyć zabawkę także przed użyciem.

2. Odpowiednie przechowywanie zabawek dla dorosłych

Odpowiednie przechowywanie gadżetów to kolejny klucz do sukcesu. Oto kilka podstawowych zasad przechowywania:
– przechowuj gadżety w pudełku z przykrywką lub w szufladzie czy nawet w oryginalnym opakowaniu – jak Ci wygodniej. Często producenci do opakowania dołączają satynowy pokrowiec na gadżet, więc z powodzeniem możesz z niego korzystać. Każda zabawka powinna mieć swój własny pokrowiec.
– materiały wysokoporowate, takie jak cyberskóra czy żel nie powinny się ze sobą stykać, bo mogą wejść w reakcję chemiczną,
– gadżety wykonane z silikonu powinny być przechowywane z dala od innych silikonowych akcesoriów. Musisz zapamiętać, że silikon z silikonem się nie lubi!
– gadżety przechowuj w suchym, zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej, z dala od dzieci i zwierząt,
– nie wystawiaj gadżetów na działanie promieni słonecznych, gdyż wysoka temperatura może zniszczyć powłokę lub przegrzać mechanizm elektryczny,
– nigdy nie chowaj mokrych zabawek do pudełka! Powinny one zostać wcześniej wytarte do sucha.

3. Stosowanie odpowiednich lubrykantów

Na rynku masz ogromny wybór różnych żeli nawilżających. Znajdziesz takie na bazie wody czy na bazie silikonu. Są też lubrykanty olejowe czy tłuszczowe. Który więc wybrać, by pasował do naszego gadżetu i go nie zniszczył?

Uberlube – lubrykant silikonowy

Najbardziej uniwersalny jest lubrykant na bazie wody – pasuje do każdego rodzaju materiału, czy to będzie silikon, czy żel, czy szło. Niektórzy jednak preferują lubrykanty silikonowe, gdyż są bardziej wydaje, wolniej się wchłaniają i dla niektórych są bardziej przyjemne w użytkowaniu. Jednak, jeśli pamiętasz z poprzedniego podpunktu, silikon z silikonem się nie lubi. Nie powinno się więc łączyć zabawek wykonanych z silikonu z lubrykantem na silikonowej bazie.

Jednak jeśli bardzo Ci zależy na tym, by lubrykant był silikonowy to zrób test – na małej powierzchni gadżetu nałóż kroplę silikonowego nawilżacza i sprawdź czy nic nie dzieje się ze strukturą zabawki. Jeśli się nie odbarwi czy nie roztopi, wtedy śmiało możesz korzystać z tego typu lubrykantu. Pamiętaj tylko, by wybrać żel dobrej jakości – im mniej pozycji w składzie, tym lepiej.
Lubrykanty olejowe polecamy miłośnikom i miłośniczkom zabaw pod prysznicem.

Zabawek z żelu czy lateksu nigdy nie łącz z silikonowymi lubrykantami! W przypadku tych materiałów silikon zawarty w składzie lubrykantu z pewnością roztopi materiał.

4.Odpowiednie ładowanie

Żeby Twój wibrujący gadżet posłużył Ci przez długie lata musisz dbać o jego system zasilania. Zawsze ładuj gadżet do pełna, daj mu czas i nie odłączaj wcześniej. Takie niedoładowywanie gadżetu do pełna sprawi, że akumulator szybciej odmówi posłuszeństwa. To tak jak z telefonami komórkowymi czy laptopem.

Sprawdź też!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz