Życie seksualne singielek i singli w Polsce

W sierpniu tego roku agencja badawcza Biostat na zlecenie aplikacji ZaadoptujFaceta przebadała 600 polskich singli w wieku 18-40 lat. Wyniki? Niekiedy dość zaskakujące, a przede wszystkim niepokojące. Czy wiecie, że większość ankietowanych oceniła swoje życie erotyczne maksymalnie na dwójkę z plusem? Zobaczcie, co się jeszcze okazało.

Bez seksu

Przeprowadzone w sierpniu 2018 roku przez agencję Biostat badania menadżer aplikacji ZaadoptujFaceta Dagmara Kawa podsumowuje krótko: „Wyobrażenia o bujnym życiu erotycznym i częstych zmianach partnerów stają się co najmniej dyskusyjne”. Nic dziwnego – w końcu połowa ankietowanych przyznała, że marzy o seksie codziennie lub przynajmniej co drugi dzień, ale w rzeczywistości aż co piąty nie poszedł z nikim do łóżka nawet od roku. Co czwarty badany w wieku 18-40 lat nie uprawiał seksu nigdy, a tylko niewiele ponad 4% potwierdziło, że uprawiało seks poprzedniego dnia.

Brak potrzeb

Więcej, niż co 10. osoba nie czerpała ze stosunku przyjemności. Dla niektórych problemem jest brak orgazmu, dla innych – bliskości. Aż 12,3% respondentów deklaruje brak jakichkolwiek erotycznych potrzeb. Seksuolog Anna Golan tłumaczy ten wynik: „Długa abstynencja seksualna może zmniejszać potrzeby. Ale bardziej prawdopodobna wydaje się odwrotna zależność. Być może badania pokazują, że znaczna część singli to osoby, które mają nierozwiązane problemy w sferze seksualnej? Może obawa – jak zostanie przyjęte to, że mam niskie libido, boję się stosunku”

Z kim, jeśli nie z chłopakiem/dziewczyną?

Co czwarty mężczyzna uprawia seks z przygodnie poznaną osobą. Niemal co trzeciemu zdarza się uprawiać seks w miejscu publicznym, co dziesiątemu zdarza się robić to z więcej, niż jednym partnerem równocześnie. Tylko 6,9% kobiet często zmienia partnerów, a 30% na partnerów seksualnych wybiera… byłych facetów. Łącznie do sypialni ex wraca 21,2% respondentów.

(Nie)bezpiecznie

54,7%  badanych przyznaje, że zdarza im się zapomnieć o zabezpieczeniu, co czwarta nie zabezpiecza się nigdy. Co czwartemu badanemu zdarzyło się sypiać z przypadkowo poznaną osobą. 14% wraca do łóżka tej samej osoby przynajmniej 2-3 razy.

Stosunek do masturbacji

Jakie jest podejście singli do masturbacji? Czterech na dziesięciu mężczyzn otwarcie się do tego przyznaje, natomiast niemal 40% kobiet nie jest zainteresowanych taką metodą na dostarczanie sobie przyjemności. Jednocześnie badania, wykonane w 2016 roku przez amerykański magazyn dla kobiet Bustle, ujawniły, że masturbuje się aż 81% Amerykanek i 95% Amerykanów. Jak podkreśla seksuolog Anna Golan, nie mamy jednak powodów do zmartwień. W badaniach przeprowadzonych przez profesora Zbigniewa Izdebskiego 20 lat temu tylko 19% kobiet przyznawało się do masturbacji. Czy wynik sierpniowych badań jest wiarygodny? Anna Golan zauważa: „Zawsze chętniej do masturbacji przyznają się mężczyźni. Może to wskazywać na to, że wśród mężczyzn masturbacja jest mniejszym tabu. Jest tematem żartów i rozmów, a nie wstydliwie ukrywanym faktem z życia intymnego. Wstyd może powodować, że kobieta nie przyzna się nawet w anonimowej ankiecie do masturbacji. Rzadziej zdarza się tak, że rzeczywiście nigdy nie próbowała sama doprowadzić się do orgazmu – co może wskazywać na obniżone libido, zahamowania seksualne.

Sprawdź też!

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Intinito

    Bardzo ciekawe statystyki… Co mnie zadziwiło to fakt, że 54,7%  badanych przyznaje, że zdarza im się zapomnieć o zabezpieczeniu podczas sexu , co czwarta nie zabezpiecza się nigdy. W którym wieku my żyjemy…? Sex bez zabezpieczenia to dla mnie ryzyko, którego nigdy nie podejmuję!

    1. Lula Pink

      Bardzo słusznie, jedna taka decyzja może wpłynąć na całe życie!

Dodaj komentarz