Pokaz mody na dzień kobiet

8 marca 2020 roku w warszawskim klubie barStudio o godz. 15.00 odbędzie się wyjątkowy pokaz mody organizowany przez Stowarzyszenie Forgetmenot, które wspiera ofiary przemocy.

Co nas czeka podczas eventu? Jakiego typu będzie to pokaz?

Najdroższy na świecie, najbardziej prowokacyjny i seksowny.

Jak na prawdziwą imprezę modową przystało, na pokazie będzie dużo kobiet, brokatu, celebryckiego splendoru, a nawet ścianka do zdjęć. O oprawę muzyczną zadba krakowska wojowniczka sceny klubowej – didżejka Virtual Geisha.

„Zebrałyśmy najodważniejsze modelki, których stroje nie pozostawią za wiele dla wyobraźni…

To będzie prawdziwa SEKSAFERA.

Romans, flirt, krótkie spódniczki, mocne makijaże, kariery przez łóżko, niszczenie reputacji uznanych mężczyzn, krwawa zemsta – a jakie będzie Wasze zdanie?

Nie możecie tego nie skomentować, o tym mówi cała Polska!

Przyjdźcie, nie wstydźcie się.
MY SIĘ JUŻ NIE WSTYDZIMY. NICZEGO”

Maja Staśko

Unikalny niepowtarzalny ponadczasowy

Chociaż oglądanie modnych ciuchów stanowi niezłą zabawę, podczas pokazu nie będą promowane najnowsze trendy. W centrum uwagi znajdą się modelki – bohaterki. W pokazie wezmą udział bowiem osoby po przemocy seksualnej w ubraniach, w których jej doświadczyły.

„Chciałybyśmy, żeby tego dnia wzrok wszystkich był zwrócony na nie” – piszą organizatorki pokazu.

Kobiety po przemocy chcą być widoczne, chcą wejść na scenę wolne od stygmatyzacji i oceny „długości spódniczki”. Nie chcą już dłużej się ukrywać i wstydzić. Nie chcą słyszeć, że „same się o to prosiły”. Za przemoc nie jest odpowiedzialny strój. O przemocy nie decyduje też reakcja ani dalsze życie ofiary.

Po gwałcie osoby bywają radosne, piękne, chcą czuć się glamour i podziwiane – i właśnie takie będą na pokazie. Bo przemoc to doświadczenie, nie łatka ani stygma do końca życia.

Statystyki

Według raportu Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji „Ster” co piąta kobieta w Polsce doświadczyła gwałtu lub próby gwałtu. Ponad 87% kobiet w Polsce doświadczyło przemocy seksualnej. 67% spraw o zgwałcenie jest umarzanych. Większość gwałtów nie jest zgłaszanych, a oprawcy pozostają bezkarni.

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę, po prostu przyjdź na pokaz i baw się dobrze.

Link do eventu znajdziesz tutaj.

Tekst powstał na podstawie materiałów prasowych.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz