Co to są lubrykanty i jak wybrać najlepszy?

CZYM JEST LUBRYKANT?

Lubrykant to nic innego, jak rodzaj smaru, którego zadaniem jest zmniejszyć tarcie – w tym przypadku pomiędzy narządami intymnymi. Substancje te ułatwiają stosunek płciowy, nawilżając waginę lub odbyt i umożliwiając wprowadzenie do nich penisa.

Wśród żeli intymnych wyróżniamy:

  • Lubrykanty na bazie wody. Ich naturalny skład jest najbezpieczniejszy dla skóry, łatwo je również zmyć z jej powierzchni. Nawilżają słabiej, niż lubrykanty na bazie silikonu.
  • Lubrykanty na bazie silikonu. Mają najsilniejsze działanie nawilżające, można używać ich pod wodą, gdyż nie zmywają się szybko. Świetnie nadają się do seksu analnego.
  • Lubrykanty ekologiczne. Zawierają składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia. W recepturze mogą mieć na przykład zatrzymujące wodę polimery z lnu czy olejki organiczne.
  • Lubrykanty zapachowe i smakowe. Wzbogacone substancjami zapachowymi i barwiącymi. Dostępne w wielu różnych wariantach owocowych i kwiatowych. W niewielkich ilościach mogą być spożywane, dlatego można ich używać na przykład do miłości francuskiej. Kupując je, zwróć uwagę, czy nie zawierają cukru, który może sprzyjać infekcjom miejsc intymnych.
  • Lubrykanty hipoalergiczne. Minimalizują ryzyko alergii, gdyż nie zawierają sztucznych barwników i substancji zapachowych. Mogą być wzbogacone składnikami pochodzenia naturalnego, na przykład aloesem.
  • Lubrykanty stymulujące. Zawierają składniki potęgujące doznania – rozgrzewające, chłodzące bądź wywołujące mrowienie skóry.
  • Lubrykanty 2w1. To żele służące do nawilżania miejsc intymnych i masażu całego ciała.
  • Lubrykanty wspomagające zapłodnienie Formuła tych produktów oparta jest na specjalnych składnikach przedłużających żywotność plemników i zwiększających ich żywotność – m.in. jony wapnia i magnezu.

 DO CZEGO SŁUŻĄ LUBRYKANTY?

Lubrykanty można wykorzystać w łóżku na wiele różnych sposobów. Można używać ich do masażu – w tej roli sprawdzą się przede wszystkim zapachowe żele z aromaterapeutycznym działaniem, na przykład te z nutami kwiatowymi lub owocowymi. W przypadku skór wrażliwych i alergicznych przydadzą się hipoalergiczne lubrykanty bez dodatkowych barwników i aromatów.

Szczególną popularnością cieszą się żele intymne stymulujące, idealne do podkręcenia gry wstępnej. Do wyboru masz produkty rozgrzewające lub chłodzące. Mogą zawierać naturalne składniki, na przykład ekstrakt z Guarany.

Lubrykanty używa się również razem z gadżetami erotycznymi – ułatwiają nie tylko ich wprowadzanie do pochwy czy anusa, ale też poślizg po ciele w trakcie masażu różdżką czy stymulacji łechtaczki. Pamiętaj, że wraz z silikonowymi zabawkami nie możesz używać żeli intymnych na bazie silikonu! Idealnym wyborem będą lubrykanty na bazie wody, które zapewniają delikatne i bezpieczne nawilżenie.

CZY POTRZEBUJĘ ŻELU INTYMNEGO?

Czy potrzebny jest Ci lubrykant? Tak, jeśli Twój partner ma problem z wprowadzeniem penisa do odbytu, a także wtedy, kiedy Twoja pochwa nie jest wystarczająco nawilżona. Może być wiele przyczyn suchości pochwy – niedostateczne podniecenie, wiek, chwilowe problemy ze zdrowiem (na przykład z poziomem estrogenów), branie niektórych leków. Sięgnij po lubrykanty również wtedy, kiedy szukasz sposobu na urozmaicenie swojego życia erotycznego lub zamierzasz rozpocząć przygodę z zabawkami erotycznymi – dildo albo wibratorami.

Na szczęście wybór lubrykantów jest tak duży, że bez problemu dopasujesz je nie tylko do swoich seksualnych preferencji (żele intymne, które rozgrzewają okolice miejsc intymnych, potęgując doznania), ale też stylu życia (kiedy starasz się sięgać wyłącznie po organiczne i zdrowe produkty).

Sprawdź też!

Dodaj komentarz