Recenzja lubrykantu YES YES YES OB

Brytyjska firma The Yes Yes Company stworzyła lubrykant Yes OB, który składa się w pełni z naturalnych składników, jest bezpieczny dla ciała, a jednocześnie doskonale spełnia swoje zadanie – nawilża intensywnie i trwale.

Lubrykanty na bazie naturalnych olejków

Nie bez powodu lubrykanty na bazie oleju mają swoich zwolenników – są gęste, bardzo śliskie i nie wysychają. Nie ścierają się z powierzchni zabawek czy ciała. Tak jak, nie bez powodu Crisco – utwardzany tłuszcz roślinny – niegdyś był najpopularniejszą substancją nawilżającą wśród fanów fistingu analnego.

Yes Yes proponuje nam coś znacznie lepszego od piekarskiego tłuszczu! Oferuje unikatową mieszankę naturalnych olejków, sporządzoną specjalnie do pielęgnacji i natłuszczenia błon śluzowych.

Lubrykant Yes OB dostępny jest w tubkach o pojemności 80 ml i 140ml, które starczą na wiele ekscytujących przygód solo lub w parze. Tubka, którą dostałam do recenzji nadal się nie wyczerpała, mimo że używam go często i na wiele sposobów. Jest niesamowicie długotrwały i dość wydajny. Pod tymi względami żaden lubrykant na bazie wody nie może się mu równać.

Dlaczego warto wybrać lubrykant Yes OB?

YES OB nie zawiera dodatkowych substancji zapachowych, co czyni go bezpiecznym dla alergików. Pachnie delikatnie olejem, nie wyczuwam w nim intensywnego zapachu kakao czy migdałów, który byłby dla mnie uciążliwy.

Producentki polecają YES OB  zarówno do masażu jak i do seksu – zupełnie się z nimi zgadzam! Przede wszystkim, jeśli chodzi o masaż intymny i penetrację analną. YES OB całkowicie likwiduje nieprzyjemne tarcie, sprawiając, że wszystko przyjemnie się ślizga.

Dodatkowym plusem jest to, że YES OB świetnie zastępuje lubrykant silikonowy, także z zabawkami silikonowymi, z którymi tego drugiego nie powinno się używać. Jest prawie tak samo pancerny i wodoodporny.

Lubrykant OB w praktyce

Z początku konsystencja naturalnego lubrykantu może być nieco grudkowata, jednak w kontakcie z ciałem Twojej skóry drobinki tłuszczu szybko topią się sprawiając, że lubrykant staje się jedwabiście gładki.

Temperatura sprawia, że nawilżacz znacznie się rozrzedza, nie tracąc przy tym swojej naturalnej śliskości. Zupełnie jak olej kokosowy (choć nie ma go w składzie).

Plusy i minusy lubrykantu Yes OB

Ze względu na pielęgnujące skórę właściwości lubrykantu Yes Yes Company poleca nie zmywać kosmetyku z ciała po użyciu. Niech się wchłonie i wspomoże odbudowę błon śluzowych, gdyż to robi cudownie.Stosowałam go również na spierzchnięte od mrozu usta i dłonie i w obu przypadkach przyniósł natychmiastową ulgę i poprawę.

Oczywiście, o ile bardzo polecam produkt to muszę nadmienić, że jest sytuacja, w której od Yes OB wolę jednak zastosować lubrykant na bazie wody. Wiąże się to z jedną niedogodnością nawilżaczy na bazie oleju – trudno się go usuwa z zabawek. Dlatego używam go tylko z w pełni wodoodpornymi gadżetami, które mogę bez problemu zanurzyć w wodzie i starannie umyć mydłem.

Uwaga! Niektóre prezerwatywy – szczególnie te lateksowe nie są kompatybilne z nawilżaczami na bazie oleju, więc dla bezpieczeństwa nie polecam używać go z żadnymi kondomami. Bezpieczeństwa nigdy za wiele!

Sprawdź też!

Dodaj komentarz