Czułość i Uważność: warsztaty arteterapii (wiek: 14-18)

Wszystkim nam potrzeba teraz zrozumienia. Siebie, innych. Potrzeba nam też czułości i uważności na to, by nie zatonąć w morzu głosów, które nie są nasze, nie wyrażają naszych myśli, czy wręcz – sprawiają nam ból.

Podczas naszych dwóch warsztatowych spotkań z arteterapią, damy się poprowadzić sztuce. Pracując nad oddechem, poszukamy spokoju, działając poprzez ruch, damy upust swojej ekspresji. W kameralnej grupie, w poczuciu zaufania i ze świadomością, że to jest nasz czas i miejsce na to, by porozmawiać, poczuć, by zadawać pytania i przyglądać się odpowiedziom – co one w nas robią, jakie emocje wywołują, jakie reakcje pociągają? Stawimy czoła rzeczywistości, wykorzystując to, co sztuka ma nam do zaoferowania – przestrzeń na wyrażenie siebie.

O prowadzącej:

➳ MARTA SZOSTAK

Absolwentka muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Pracuje w teatrze i pisze o muzyce, a swoje artedziałania skupia na młodzieży. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu i nazwanie kierujących nim emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.

DLA KOGO? Osoby w wieku 14-18 lat

ZAPISY: edukacja@scenarobocza.pl

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

W mailu zwrotnym chętne i chętni otrzymają potwierdzenie udziału oraz informacje o tym, co przyda się podczas warsztatu

Warsztaty towarzyszą premierze spektaklu „Have a Good Cry” (reż. Magda Szpecht), która odbędzie się 8 i 9 czerwca. Osoby zgłaszające się na warsztaty otrzymają bezpłatną wejściówkę na jeden dzień premierowy.

https://www.facebook.com/events/764390120946313  

Sprawdź też!

Dodaj komentarz