INSTI® HIV Self Test – najszybszy na świecie test na HIV

Domowy test  na HIV został zaprojektowany jako jednorazowy zestaw do testowania w kierunku HIV, który umożliwia uzyskanie wyników w zaciszu własnego domu i w najbardziej odpowiednim dla Ciebie czasie!

Pobierz próbkę, przelej i natychmiast odczytaj wyniki. To takie proste.

Test wykorzystuje prostą technologię przepływową do wykrywania przeciwciał HIV-1 i HIV-2 za pomocą kropli krwi (50μL) pobranej z palca. Test jest przeznaczony do użytku przez nieprzeszkolonych użytkowników. 

Korzyści testu Insti

Natychmiastowe uzyskanie bardzo dokładnych wyników.

Wygodny i dyskretny

Uzyskaj wyniki w zaciszu własnego domu.

Łatwy w użyciu

Prosta konstrukcja. Bez timerów, bez zamieszania.

Dokładny

Wykrywa przeciwciała IgM i IgG

Kiedy warto zrobić test na HIV

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zalecają, aby każda osoba w wieku od 13 do 64 lat poddała się przynajmniej jednemu testowi na obecność wirusa HIV w ramach rutynowej opieki zdrowotnej. W przypadku osób z określonymi czynnikami ryzyka, CDC zaleca wykonywanie testu raz w roku. Każda osoba zaangażowana w działania wysokiego ryzyka (np. dzielenie się igłami do narkotyków, uprawianie seksu z osobami zakażonymi HIV bez użycia prezerwatywy) powinna poddawać się testowi co trzy miesiące. Taka częstotliwość badań pozwala na jak najszybsze wykrycie zakażenia.

Czy domowy test na HIV jest bezpieczny?

Zestaw domowy INSTI HIV jest jedynym zatwierdzonym przez Health Canada testem, który można wykonać w domu lub w prywatnym miejscu. Zestaw INSTI HIV Self Test został zatwierdzony do sprzedaży w sklepach i w Internecie. Zestaw nie wymaga wysyłania próbki do laboratorium.

Gdy wynik testu na HIV jest negatywny

Staraj się zachować negatywny wynik, zmniejszając ryzyko zakażenia HIV, np. uprawiając bezpieczny seks (z prezerwatywami) oraz stosując inne metody profilaktyki, takie jak PrEP. Jeśli uważasz, że miałeś kontakt z wirusem w ciągu ostatnich trzech miesięcy, powtórz test. Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka zakażenia HIV, zalecane jest wykonywanie testu co 3-12 miesięcy. Taka częstotliwość testów zapewni, że HIV zostanie rozpoznany tak szybko, jak to możliwe. Wczesna diagnoza jest ważna dla skuteczności leczenia!

Jeśli test jest pozytywny

Jeśli uzyskałeś pozytywny wynik autotestu INSTI HIV, udaj się do swojego lekarza lub najbliższego ośrodka diagnostycznego w celu wykonania testu potwierdzającego. Pamiętaj, że każdy autotest na HIV jest tylko testem przesiewowym, a nie rozstrzygającym o diagnozie.

Pamiętaj, że możesz liczyć na wsparcie! W razie pytań i wątpliwości możesz zadzwonić na infolinię telefonu zaufania: https://aids.gov.pl/kampanie/CWL/13.html

Jaki jest „okres okienkowy”?

Po ekspozycji na zakażenie wirusem HIV, może upłynąć od 3 do 12 tygodni (21-84 dni) zanim organizm osoby zakażonej wytworzy wystarczającą ilość przeciwciał, aby test przesiewowy mógł je wykryć. 

Jaka jest dokładność domowego testu na HIV?

Szeroko zakrojone badania wykazały, że Domowy Test INSTI HIV jest niezwykle dokładny, jeśli został wykonany prawidłowo. Dokładność testów medycznych jest zazwyczaj opisywana w kategoriach czułości i swoistości. Czułość oznacza, że wszystkie prawdziwie pozytywne osoby testują się pozytywnie. Swoistość oznacza, że wszystkie osoby prawdziwie negatywne mają wynik negatywny.

INSTI HIV Self Test posiada czułość 99,8%, co oznacza, że wynik pozytywny będzie prawidłowy w 998 na każde 1000 testów. Oznacza to, że można spodziewać się fałszywie ujemnego wyniku 2 razy na 1000 testów (Współczynnik 0,2% – 2 fałszywie ujemne na 1000) Samodzielny Test INSTI HIV posiada swoistość 99,5%, co oznacza, że wynik ujemny będzie prawidłowy 995 razy na 1000 testów. Oznacza to, że 5 razy na 1000 testów można spodziewać się wyniku fałszywie pozytywnego (Współczynnik 0,5% – 1 wynik fałszywie pozytywny na 200).

INSTI HIV Self Test jest testem przesiewowym i służy do badania osób, które mogły być narażone na zakażenie wirusem HIV. INSTI HIV Self Test poszukuje przeciwciał, które są produkowane w odpowiedzi na zakażenie wirusem HIV.

Samodzielny test nie jest ostatecznym potwierdzeniem zakażenia wirusem HIV, dlatego też w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku należy udać się do lekarza w celu wykonania rozstrzygającego badania laboratoryjnego. Wszystkie pozytywne wyniki testu przesiewowego wymagają konsultacji z lekarzem w celu ostatecznego potwierdzenia.

Jak korzystać z testu INSTI?

1. Pobierz krew

test na hiv jak wykonac

Użyj lancetu do nakłucia palca i pobierz kroplę krwi.

2. Wprowadź próbkę krwi

Wlej krew do butelki 1 i wstrząśnij.

3.Wlej roztwory

Wstrząśnij i wlej roztwory jeden po drugim.

4. Sprawdź wynik po 1 minucie

INSTI cieszy się zaufaniem pracowników służby zdrowia na całym świecie, którzy wykonali już ponad 15 milionów testów. Dzięki INSTI otrzymujesz dokładne wyniki w ciągu 1 minuty, podczas gdy inne konkurencyjne produkty potrzebują na nie od 20 minut do kilku dni.

 

Sprawdź też!

Dodaj komentarz