petting w dni płodne

Jak zacząć przygodę z pettingiem?

Nie dla wszystkich seks wiąże się z aspektem penetracji waginalnej czy analnej. Niektórzy nie są gotowi na takie rozwiązanie, inni po prostu nie lubią aktu samej penetracji, gdyż nie sprawia im przyjemności lub po prostu nie są nim zainteresowani. Czasami zdarzają się również sytuacje, gdy jest ona niemożliwa, ze względu na ból oraz dyskomfort. Seks nie musi wiązać się z penetracją, a wciąż może sprawiać Wam dużo przyjemności i satysfakcji. I właśnie tutaj świetnym rozwiązaniem będzie petting!

Czym jest petting?

Petting jest chyba jedną z popularniejszych aktywności seksualnych. Może nie każdy z Was kojarzy to słowo, jednak gwarantuję Wam, że spotkaliście się z tą czynnością. Niestety w języku polskim nie ma on swojego idealnego odpowiednika, jak z resztą duża część zachowań seksualnych czy kinków.

W wolnym tłumaczeniu petting jest formą aktywności, która zawiera w sobie pocałunki, dotykanie swoich ciał oraz narządów płciowych. Nie ma on tak naprawdę żadnych ograniczeń, gdyż definicja ta zawiera w sobie zarówno przytulanie się, jak i wzajemną masturbację. Petting ma sprawiać Wam radość i satysfakcję seksualną, dlatego wybierzcie z niego elementy, które Wam odpowiadają.

Aktywność ta będzie super rozwiązaniem, jeżeli nie macie ochoty na seks penetracyjny, ale nie tylko! Petting daje bardzo dużo możliwości na poznanie ciała drugiej osoby oraz na odkrywanie co sprawia przyjemność Wam oraz innym.

petting co to jest

Różne sposoby na stymulację

Porozmawiajcie z drugą stroną i ustalcie, co mieści się w Waszej definicji pettingu. Możecie zacząć od pocałunków i dotykania się przez ubrania. Jeżeli macie ochotę, ciekawym doświadczeniem będzie dotykanie swoich zewnętrznych stref erogennych. Tutaj macie bardzo duże pole do popisu, gdyż strefy te są ulokowane na całym ciele. Dotykanie szyi, karku czy okolicy żeber może być wbrew pozorom bardzo intensywnym doznaniem. Warto zwrócić uwagę również na stopy, dłonie, wewnętrzną oraz zewnętrzną stronę ud czy linię kręgosłupa. Każdy ma inne strefy erogenne, dlatego próbujcie różnych miejsc oraz różnych sposobów dotyku i stymulacji. Delikatne muskanie, namiętne całowanie czy podgryzanie dadzą kompletnie inne odczucia. Wspólna masturbacja, czyli dotykanie cipki, penisa lub anusa również będzie fantastycznym sposobem na doświadczenie satysfakcji seksualnej. Upewnijcie się natomiast, że wszystko, co robicie jest w pełni konsensualne!

Złudne bezpieczeństwo

Istnieje przeświadczenie, iż podczas pettingu nie ma możliwości zajścia w ciążę. Ryzyko takiego zdarzenia jest bardzo niskie. Wiem, że dużo młodszych osób martwi się, czy plemniki są w stanie przedostać się przez bieliznę lub mają inne wątpliwości. Ciąża w tym przypadku jest możliwa, jeżeli wytrysk nastąpił w okolicę cipki lub jeżeli w jej okolicy znalazł się preejakulat wytwarzany u osób z penisem w czasie podniecenia. Bez kontaktu plemników z drogami rodnymi kobiety, szanse na ciążę nie istnieją.

Sprawa wygląda inaczej jeżeli chodzi o infekcje. Na rękach bardzo łatwo można przenieść wszelkiego rodzaju drobnoustroje, dlatego warto zadbać o odpowiednią higienę przed pettingiem. Jeżeli planujecie seks oralny z drugą osobą, czyli np. całowanie jej miejsc intymnych, warto zaopatrzyć się w zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy lub maski oralnej, gdyż istnieje ryzyko zarażenia się infekcją przenoszoną drogą płciową.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz