wszyscy zboczeni

Wszyscy jesteśmy trochę zboczeni

Słowo „zboczony” oraz „zboczenie” są nadal postrzegane jako wyrazy nacechowane pejoratywnie, co moim zdaniem jest zdecydowanie niesłuszne i krzywdzące! Są to pomimo wszystko na tyle powszechne słowa, że warto wiedzieć, co one tak naprawdę oznaczają. Zboczenie bowiem oznacza nic innego jak zaspokajanie potrzeb seksualnych w sposób odmiennych od „normy”. Pojawia się więc pytanie, czym jest ta słynna norma, która jest przyjmowana jako łóżkowy standard w naszym społeczeństwie? Czy ta norma ma w ogóle sens?

Wanilia i norma

Norma często jest uznawana za tzw. seks waniliowy. Oznacza to seks klasyczny, bez żadnych zabawek czy dodatków. Jednak patrząc na życie seksualne wszystkich osób możemy stwierdzić jedynie to, iż każdy lubi co innego. Dlatego nie możemy jednoznacznie stwierdzić czym jest ta norma. Nawet w seksie waniliowym każdy będzie mieć inne preferencje, czy to w kwestii wyboru pozycji, uprawiania seksu oralnego, tempa czy wyglądu osoby partnerskiej. Wychodząc z tego założenia możemy stwierdzić, że każdy ma coś, co będzie go mniej lub bardziej podniecać w sytuacji około seksualnej. Każdy ma więc swoją prywatną normę, która mu odpowiada.

Kink

Lubisz seksowną bieliznę? A może preferujesz seks w trakcie menstruacji? Albo czujesz podniecenie podczas dostawania klapsów i mocniejszego spankingu? To wszystko możemy skategoryzować do szerokiego terminu jakim jest kink.

Kink jest zaliczany właśnie do zachowań „niekonwencjonalnych”, które po prostu nie zaliczają się do klasycznego, waniliowego seksu. Możecie pod to podpiąć praktycznie każde upodobanie, ponieważ kink jest czynnikiem, który podnieca daną osobę i sprawia jej przyjemność. Często jest to upodobanie do konkretnej dynamiki relacji, np. opartej na BDSM, pociąg do konkretnych praktyk, przebieranek oraz odgrywania scenek.

Warto tutaj zaznaczyć, że nie jest on utożsamiany z fetyszem. Nie jest to zachowanie, które jest konieczne do osiągnięcia satysfakcji seksualnej, raczej jest ono traktowane jako dodatkowy bodziec, upodobanie.

Konsensualny kink jest całkowicie normalnym, powszechnym zjawiskiem! Ludzka seksualność jest bardzo szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Fetysz

Z drugiej strony mamy fetysz, który jest często mylony z kinkiem. Dużo osób stosuje te dwa słowa zamiennie, co niestety jest błędem.

Fetysz był niegdyś definiowany jako przedmiot o szczególnym charakterze, np. magicznym, religijnym, przynoszącym szczęście lub właśnie zaspokajającym popęd seksualny. Aktualnie raczej jest on kojarzony głównie ze sferą seksualną. Najczęstsza definicja mówi o fetyszu, jako obiekcie, który wywołuje pożądanie u danej osoby, np. buty osoby partnerskiej. Często obiekt ten jest potrzebny do spełnienia seksualnego.

 Co pomyślą inni?

Wbrew pozorom kinki oraz fetysze są bardzo powszechnym zjawiskiem. Nie wstydźcie się swoich fantazji, ponieważ istnieje bardzo duża szansa, że druga strona również jakieś posiada! Jest to super okazja do urozmaicenia Waszego życia erotycznego oraz do poznania drugiej osoby. Możecie mieć całkiem różne kinki, ale to wciąż nie jest niczym złym!

Sprawdź też!

Dodaj komentarz