gadżety ekologiczne

Gadżety erotyczne a ekologia – na co zwrócić uwagę kupując wibrator czy dildo!

Ekologiczny styl życia na szczęście staje się coraz bardziej powszechny. Mam tu na myśli zarówno te niewielkie zmiany wprowadzane przez jednostki, jak używanie wielorazowych słomek, jak i te duże wprowadzane przez firmy i korporacje. Różne branże podejmują się tego tematu, w tym właśnie branża gadżetów erotycznych!

Dlatego jeżeli chcecie korzystać z zabawek erotycznych oraz różnych ciekawych urozmaiceń, pozostając w duchu less waste, to jest kilka interesujących opcji na rynku!

Opakowanie

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę podczas zakupu produktu jest jego opakowanie. Już na tym etapie możemy zauważyć jaką nadprodukcję śmieci może ono generować. Duża liczba plastikowych okienek czy podstawek, ale też fakt, że spora część opakowań jest po prostu niepotrzebnie powiększana.

wibrator ekologiczny opakowanie recykling fun factory kroliczek devil

Na szczęście coraz więcej firm decyduje się na rezygnację z tego typu rozwiązań na rzecz tekturowych opakowań oraz bawełnianych woreczków do przechowywania.

Sposób ładowania

Gadżety mogą być zasilane na dwa sposoby – poprzez ładowanie kablem USB lub na baterie. Jeżeli zależy nam na zmniejszeniu ilości wytwarzanych śmieci, warto pochylić się nad tym pierwszym rozwiązaniem.

Długość pracy zabawki na baterii zależy od intensywności używanego trybu, dlatego część osób będzie musiała wymieniać je rzadziej, a część z dużo większą częstotliwością. Ładowarka jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zabawek używamy przeważnie kilka lat.

Ekologiczne gadżety erotyczne

Od kilku lat możemy spotkać nie tylko ekologiczne opakowania, ale również ekologiczne zabawki dla dorosłych. Są one wykonane z biodegradowalnych materiałów, które bez problemu można poddać recyklingowi! Część z nich można poddać recyklingowi w całości, np. ekologiczne wibratory Blush Gaia Eco.

Mają one piękny, pastelowy design oraz wybór różnych modeli. Znajdziecie gadżety zarówno dla fanów penetracji, jak i stymulacji zewnętrznych stref erogennych. Bioplastik, z którego zostały wykonane jest hipoalergiczny i w pełni bezpieczny dla ciała!

Kolejnym ciekawym produktem jest Womanizer Premium Eco, czyli masażer łechtaczki, którego mechanizm opiera się na falach powietrza. W przypadku Womanizera mamy inny materiał – biolene, który bazuje na skrobi kukurydzianej. Wszystkie części zabawki można rozebrać i poddać recyklingowi. Warto również zauważyć, że cała otoczka tego produktu jest dużo bardziej ekologiczna.

Opakowanie zostało wykonane z papieru, w środku możemy znaleźć ekologiczny woreczek do przechowywania zabawki, zadbano nawet o skrócenie kabla USB.

Alternatywy

Oprócz produktów oznaczonych typowo jako ekologiczne, możecie wybierać również bardziej przyjazne materiały w standardowych zabawkach. Ciekawą alternatywą mogą być dilda oraz korki analne wykonane z drewna. Tutaj ze znakomitymi produktami przychodzi firma Eliss. Są one tworzone w niewielkiej polskiej manufakturze. Nie muszą więc pokonywać pół świata oraz zwiększać śladu węglowego.

Fantastycznie sprawdzą się również dilda z porcelany oraz szkła!

Lubrykanty oraz żele stymulujące

Najbardziej oczywistym wyborem w tej kwestii są oczywiście produkty zapakowane w szkło oraz metal. Jednak co z samym składem produktu?

Coraz częściej możemy spotkać się z lubrykantami, które mają wegańskie, ekologiczne składy. Bardzo często mają również zaświadczanie, że nie były testowane w żaden sposób na zwierzętach. Pod tym względem świetnie sprawdzi się marka Wicked, gdzie znajdziecie nie tylko klasyczne środki nawilżające, ale również żele chłodzące czy rozgrzewające.

Na szczęście w obecnych czasach wciąż możemy cieszyć się przyjemnością i równocześnie starać się dbać o środowisko!

Sprawdź też!

Dodaj komentarz