pierwszy raz jak sie rozluznic

Gotowx na debiut seksualny? Radzimy, jak się przygotować do pierwszego razu

Seksualny debiut niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej budzi wciąż wiele emocji oraz niepewności. Stres jest tutaj kompletnie naturalną emocją. W końcu jest to nowe doświadczenie, którego nikt za Was nie przeżyje!

Chciałam jednak trochę odczarować temat słynnego pierwszego razu, który w naszej kulturze jest przedstawiany jako wydarzenie romantyczne, sensualne i wręcz idealne. Nie da się ukryć, że wszechobecna presja perfekcyjnej inicjacji seksualnej robi więcej szkody niż pożytku.

 

Debiut seksualny – zderzenie z rzeczywistością

Wizja pierwszego stosunku wydaje się piękna. Świece, miękka pościel, seksowna bielizna, no i oczywiście idealne dopasowanie seksualne, ze zwieńczeniem w postaci wspólnego orgazmu. Wyobrażenia te są piękne, ale nie sprawdzają się za bardzo w sytuacji rzeczywistej. Nie musicie wypaść idealnie podczas pierwszego razu. Ba! Nie musicie wypaść idealnie podczas żadnego z późniejszych stosunków w swoim życiu!

Z drugiej strony otrzymujemy kompletnie sprzeczne informacje o dużym bólu, krwawieniu oraz dyskomforcie. Ból w tym przypadku najczęściej jest oznaką spięcia mięśni, niedostatecznego podniecenia, nawilżenia lub złej pozycji. Czasami występuje delikatne krwawienie, które jest związane z naruszeniem błony dziewiczej. Jasne, może zdarzyć się tak, że macie wyjątkowo oporną błonę dziewiczą, ale są to bardzo rzadkie przypadki, które należy skonsultować z ginekologiem.

 No więc, jak wygląda pierwszy raz? Często bywa trochę nieporadny, czasami śmieszny, może być romantyczny, ale nie musi. Seks jest bardzo specyficzną czynnością, gdzie ciało przybiera różne pozycje, poci się, wydaje dźwięki. I to jest zupełnie normalne! Seks nie musi być perfekcyjny, żeby był przyjemny.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz