masturbator jaki

Jaki masturbator wybrać? Poradnik dla osób z penisami

Gadżety dla osób z macicą są dużo bardziej powszechne i dużo bardziej znane. Mamy przyswojoną historię wibratora, jednak nigdzie nie ma informacji na temat pierwszego gadżetu dla osób z penisem. Nie wiemy skąd pochodzi oraz kiedy narodził się sam pomysł.

Masturbatory w dyskursie publicznym są dosyć często spychane gdzieś na drugi plan, co jest dosyć krzywdzące, ponieważ są to bardzo ciekawe gadżety, które dają nowe możliwości odkrywania swoich preferencji.

Czym jest masturbator?

Masturbatory to gadżety erotyczne przeznaczone dla osób z penisem do masażu oraz stymulacji członka, czyli potocznie mówiąc do masturbacji. Jednak nie służą one tylko i wyłącznie do seksu solo. Mogą być równie dobrze wykorzystywane podczas zabaw z drugą osobą, jako urozmaicenie, np. pettingu lub seksu oralnego. Często producenci podpowiadają, w jaki sposób możecie użyć ich masturbatorów.

Oferta tych produktów rozrasta się coraz bardziej. Na rynku znajdziecie zarówno modele jednorazowe, jak i wielorazowe. Wiele z nich będzie posiadało wypustki oraz różnorodne prążkowania, jednak nie zabraknie też masturbatorów dla miłośników całkowicie gładkiej powierzchni.

Znajdziecie modele w kształcie wulwy, odbytu, ust, ale też kompletnie nieoczywiste kształty, które mają więcej wspólnego z wykwintną rzeźbą niż zabawką erotyczną. Warto wspomnieć również o masturbatorach w obudowie, które dadzą zupełnie inne doznania, a także o modelach z funkcją wibracji.

Na co zwrócić uwagę?

Tak samo jak w przypadku wszystkich innych gadżetów, najważniejszym aspektem jest materiał, z jakiego została wykonana zabawka. Uważajcie na materiały typu żel lub cyberskóra, ponieważ są one porowate, co sprawia, iż doczyszczenie ich jest praktycznie niemożliwe. W porach osadza się wilgoć i bakterie, co może przyczyniać się do infekcji. Jeżeli posiadacie zabawkę z tych materiałów, to możecie zastosować barierę protekcyjną w postaci prezerwatywy, jednak nie zmienia to faktu, iż nie są to materiały polecane.

Warto zwrócić uwagę na masturbatory z silikonu, elastomeru lub tworzywa SuperSkin. Są to bardzo miękkie, elastyczne materiały. Dzięki swojej elastyczności są w stanie dopasować się do rozmiaru oraz kształtu członka. Są one w pełni hipoalergiczne oraz bezpieczne dla ciała. Część z nich, np. SuperSkin, który możecie spotkać w produktach Fleshlight przypomina w dotyku prawdziwą, ludzką skórę.

Wygląd zewnętrzny

Tutaj znajdziecie wszystko, co możecie sobie wyobrazić. Jeżeli jesteście fanami realistycznych masturbatorów, to wyżej wspomniany Fleshlight będzie dla Was idealnym wyborem. Natomiast jeśli wolicie bardziej dyskretne, neutralne modele, to również nie zabraknie Wam opcji. Masturbatory te mogą przypominać klasyczne, przezroczyste rękawy z wypustkami, np. modele z serii Tenga Spinner, lub bardziej zaawansowane, zabudowane urządzenia – tutaj idealnym przykładem będzie innowacyjny MyHixel.

Wypustki, prążki i wszystko pomiędzy

Masturbator może być piękny, ale najbardziej zależy nam na jego wnętrzu. Część modeli będzie mieć gładką powierzchnię i to one zapewnią Wam delikatniejszą stymulację. Gadżety z wypustkami będą zdecydowanie bardziej intensywne, jeżeli chodzi o doznania. Wypustki mogą bardzo się różnić w zależności od modelu. Mogą mieć różne wielkości oraz różne ułożenie, dzięki czemu trzon penisa oraz jego żołądź będą doświadczać zupełnie innych doznań. Struktury te mogą posiadać również odmienny stopień twardości – twardsze wypustki zapewnią mocniejszy masaż członka.

Wewnętrzne struktury mogą również pomóc w radzeniu sobie z przedwczesnym wytryskiem, który jest dosyć powszechną przypadłością. Producenci wyprodukowali specjalne modele, posiadające wąskie struktury oraz dużą ilość wypustek, co pozwala na prowadzenie intensywnego treningu, który służy kontrolowaniu wytrysku.

Wibracje oraz opcja grzania

Jeśli macie ochotę na jeszcze więcej urozmaiceń, możecie spróbować masturbatora z opcją wibracji lub podgrzewaniem. Te pierwsze często mają inny kształt, pozwalający na masaż konkretnego obszaru penisa oraz jąder. Wibracje są bardzo intensywne i przenoszą się na całej długości członka, dając kompletnie nowe doznania. Podgrzewanie natomiast sprawia, że gadżet jest przyjemniejszy, bardziej realistyczny w dotyku, przez co również przyjemniejszy w użyciu.

Wybór masturbatora to kwestia tak samo złożona jak wybór każdego innego gadżetu erotycznego. Nieważne, czy kupujecie go dla zabaw z samym sobą czy do zabaw partnerskich, zwróćcie uwagę na bezpieczny materiał oraz dostosujcie produkt do Waszych indywidualnych preferencji.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz