wibrator jaki

Jak dobrać swój pierwszy wibrator? #1

Temat gadżetów erotycznych nie jest już aż tak kontrowersyjny jak dawniej, aktualnie mamy mnogość różnorodnych zabawek, a praktycznie w każdym większym mieście znajdziecie chociaż jeden sex shop. Często z tego powodu duża część osób czuje się przytłoczona zbyt obfitym wyborem. No więc jaki gadżet będzie dobry na początek?

Żelowa trauma

Mam wrażenie, że wciąż większość społeczeństwa kojarzy gadżety z tymi obrzydliwymi, żelowymi wibratorami czy pierścieniami na penisa. Mechaniczne króliczki, które brzmią jak wiertarka, pękające ringi i kleisty materiał. Zdecydowanie nie brzmi to zachęcająco.

Na szczęście już praktycznie całkowicie odeszło się od produkcji zabawek żelowych, na rzecz bezpiecznych, przyjemniejszych materiałów. Jasne, wciąż możecie spotkać produkty wykonane z żelu lub gumy, jednak nie są to zabawki dobrej jakości. Są one porowate, przez co nie jesteście w stanie ich dokładnie wyczyścić i zdezynfekować. Prowadzi to do nagromadzenia bakterii oraz infekcji. Nie mówiąc już o tym, że zawierają ftalany oraz inne niekorzystne dla zdrowia substancje.

Bezpieczne materiały – gadżety erotyczne

Co wybrać, skoro nie żel?

Tutaj mamy kilka różnych możliwości, w zależności od Waszych preferencji. Możecie celować w gadżety wykonane z miękkich, elastycznych materiałów typu silikon. Jest to materiał kompletnie nieporowaty, dzięki czemu nie gromadzi w sobie bakterii czy chociażby lubrykantu lub śluzu. Dodatkowo jest hipoalergiczny, więc osoby z tendencją do uczuleń mogą być spokojne.

Bogatszy wybór będzie w zabawkach twardszych. Tutaj mamy do wyboru szkło borokrzemowe, tworzywo ABS, stal nierdzewną oraz drewno lakierowane. Wszystkie z tych materiałów są w pełni bezpieczne do używania w kontakcie z błonami śluzowymi, jednak dają kompletnie różne doznania.

Szkło oraz stal są w dotyku zimne oraz ciężkie, co dla niektórych będzie plusem, dla niektórych minusem. Super opcją natomiast jest możliwość ich podgrzewania oraz ochładzania, np. w ciepłej oraz zimnej wodzie.

Tworzywo ABS oraz drewno są raczej neutralne jeżeli chodzi o odczucia temperatury, są one również dużo lżejsze, więc będą dawać inne doznania.

jaki wibrator

Czy rozmiar ma znaczenie?

W przypadku gadżetów jak najbardziej ma, ze względu na to, że mamy pełen przekrój produktów. Od niewielkich, poręcznych stymulatorów zewnętrznych po średniej wielkości wibratory oraz masturbatory, a także bardzo duże dilda. Dzisiaj skupię się bardziej na typowych wibratorach.

Tutaj każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rozmiar będzie mu odpowiadał, jednak najpopularniejsze są te standardowe wielkości wibratorów oraz dild, które przypominają rozmiarem penisa. Ale pamiętajcie, że jeżeli lubicie delikatniejsze doznania, możecie bez problemu znaleźć produkty krótsze lub o mniejszej średnicy. Jeśli jednak preferujecie intensywną stymulację oraz maksymalne wypełnienie, możecie znaleźć naprawdę fajne, dobre jakościowo produkty, o bardzo dużych wymiarach. Także warto szukać, bo każdy znajdzie coś dla siebie!

Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku np. masturbatorów, gdzie rękaw zabawki jest przeważnie bardzo elastyczny, więc będzie dopasowywać się do członka. Mogą jednak zdarzyć się rękawy w obudowie, które już mają konkretną wielkość i wtedy faktycznie warto zwrócić uwagę na rozmiar, ze względu na komfort użytkowania.

Również w przypadku stymulatorów zewnętrznych oraz korków analnych dobór rozmiaru będzie się różnić. W przypadku tych pierwszych wszystko zależy od tego, czy lubicie stymulację punktową, czy też stymulację większego obszaru. Stymulację punktową mogą zapewnić mniejsze gadżety, a do pieszczot, np. całej wulwy, możemy użyć dużego masażera.

Jeżeli chcielibyście wybrać korek analny, tutaj warto zacząć od mniejszego rozmiaru, który przygotuje Wasze mięśnie odbytu, a później można dowolnie kombinować z kształtami i wielkościami.

Oczywiście mamy jeszcze więcej gadżetów, np. pierścienie na penisa, stymulatory bezdotykowe czy wibratory dla par, jednak tutaj rozmiar jest dosyć uniwersalny, więc nie jest to pierwszorzędna kwestia.

W kolejnej części będzie trochę więcej o rodzajach stymulacji i konkretnych modelach, na które warto zwrócić uwagę.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz