swinger co to znaczy

Kim jest swinger? – Wszystko co chcecie wiedzieć!

Swingowanie jest niemonogamiczną formą aktywności seksualnej. Swingersi to najczęściej pary, które umawiają się na seks z innymi osobami. Podkreślmy, że swingowanie nie jest zdradą. Jest to praktyka w pełni konsensualna, zaakceptowana przez wszystkie strony biorące w niej udział. Najczęściej są to spotkania dwóch par, polegające na wymianie osób partnerskich, jednak można się spotkać z różnymi praktykami podpinanymi pod tę definicję, jak chociażby spotkania w większym gronie, np. w klubach do tego przeznaczonych.

Trochę historii

Swinging wcale nie jest nowym zjawiskiem. I jasne, w Polsce możemy obserwować go szerzej od około 20 lat, jednak narodził się on dużo wcześniej, bowiem w czasach seksualnej rewolucji, czyli w latach 60. XX w. Było to powiązane głównie z wynalezieniem tabletek antykoncepcyjnych oraz większą możliwością leczenia infekcji przenoszonych drogą płciową.

Dopiero w późniejszych latach swingowanie stało się dużo bardziej popularne. Pierwsze badanie przeprowadzone na swingersach zostało wykonane w 2000 roku przez Bergstranda. Wykazano wtedy, iż osoby stosujące te praktyki w 60% stwierdzili poprawę relacji partnerskiej. 50% osób stwierdziło, że jest bardziej szczęśliwa w swojej relacji po rozpoczęciu praktyk swingerskich. Jedynie 1,7% respondentów zauważyło pogorszenie relacji.

Pomimo tak optymistycznych badań, ta forma aktywności seksualnej zdecydowanie nie będzie dla każdego.

Co w tym fajnego?

Tutaj każdy chętny może znaleźć coś dla siebie. Część par będzie traktowała swinging jako przełamanie związkowej rutyny. Inni odnajdą w tym bardzo dużo ekscytacji jaką daje patrzenie na osobę partnerską uprawiającą seks z kimś innym. Wywołuje to często nowe emocje, ale również daje nowe doznania. Również myśl, iż Wasza osoba partnerska patrzy na Was, gdy to Wy uprawiacie seks z kimś innym może być bardzo podniecająca. Inne pary znajdą satysfakcję chociażby tylko i wyłącznie w obserwowaniu obcych par.

Kluby swingerskie

Wiele osób do praktyki swingerskiej wybiera prywatne, dyskretne miejsca, jakim są mieszkania lub hotele. Ale ciekawą opcją są wszechobecne kluby swingerskie. Aktualnie w prawie każdym większym mieście możecie je znaleźć bez najmniejszego problemu. Kluby będą super wyborem, jeżeli chcecie poznać nowe osoby lub jeżeli lubicie seks w większym gronie. Często macie w ofercie różne pokoje zabaw, baseny, bary oraz loże. Dużym plusem takich miejsc jest dyskrecja. Żadna randomowa osoba z ulicy nie wejdzie do klubu, dlatego możecie czuć się bezpiecznie. Plusem są również wydzielone strefy gdzie możecie przebywać w pełnym ubraniu, bieliźnie lub nago. Dlatego też możecie wybrać, jak daleko się posuniecie oraz czego chcecie spróbować.

Przeważnie w klubach macie dostępne różne formy zabezpieczeń w formie prezerwatyw lub rękawiczek, dlatego korzystajcie z nich, żeby Wasze zabawy były w pełni bezpieczne.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz