swinger co to znaczy

Kim jest swinger? – Wszystko co chcecie wiedzieć!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Swingowanie jest niemonogamiczną formą aktywności seksualnej. Swingersi to najczęściej pary, które umawiają się na seks z innymi osobami. Podkreślmy, że swingowanie nie jest zdradą. Jest to praktyka w pełni konsensualna, zaakceptowana przez wszystkie strony biorące w niej udział. Najczęściej są to spotkania dwóch par, polegające na wymianie osób partnerskich, jednak można się spotkać z różnymi praktykami podpinanymi pod tę definicję, jak chociażby spotkania w większym gronie, np. w klubach do tego przeznaczonych.

Trochę historii

Swinging wcale nie jest nowym zjawiskiem. I jasne, w Polsce możemy obserwować go szerzej od około 20 lat, jednak narodził się on dużo wcześniej, bowiem w czasach seksualnej rewolucji, czyli w latach 60. XX w. Było to powiązane głównie z wynalezieniem tabletek antykoncepcyjnych oraz większą możliwością leczenia infekcji przenoszonych drogą płciową.

Dopiero w późniejszych latach swingowanie stało się dużo bardziej popularne. Pierwsze badanie przeprowadzone na swingersach zostało wykonane w 2000 roku przez Bergstranda. Wykazano wtedy, iż osoby stosujące te praktyki w 60% stwierdzili poprawę relacji partnerskiej. 50% osób stwierdziło, że jest bardziej szczęśliwa w swojej relacji po rozpoczęciu praktyk swingerskich. Jedynie 1,7% respondentów zauważyło pogorszenie relacji.

Pomimo tak optymistycznych badań, ta forma aktywności seksualnej zdecydowanie nie będzie dla każdego.

Co w tym fajnego?

Tutaj każdy chętny może znaleźć coś dla siebie. Część par będzie traktowała swinging jako przełamanie związkowej rutyny. Inni odnajdą w tym bardzo dużo ekscytacji jaką daje patrzenie na osobę partnerską uprawiającą seks z kimś innym. Wywołuje to często nowe emocje, ale również daje nowe doznania. Również myśl, iż Wasza osoba partnerska patrzy na Was, gdy to Wy uprawiacie seks z kimś innym może być bardzo podniecająca. Inne pary znajdą satysfakcję chociażby tylko i wyłącznie w obserwowaniu obcych par.

Kluby swingerskie

Wiele osób do praktyki swingerskiej wybiera prywatne, dyskretne miejsca, jakim są mieszkania lub hotele. Ale ciekawą opcją są wszechobecne kluby swingerskie. Aktualnie w prawie każdym większym mieście możecie je znaleźć bez najmniejszego problemu. Kluby będą super wyborem, jeżeli chcecie poznać nowe osoby lub jeżeli lubicie seks w większym gronie. Często macie w ofercie różne pokoje zabaw, baseny, bary oraz loże. Dużym plusem takich miejsc jest dyskrecja. Żadna randomowa osoba z ulicy nie wejdzie do klubu, dlatego możecie czuć się bezpiecznie. Plusem są również wydzielone strefy gdzie możecie przebywać w pełnym ubraniu, bieliźnie lub nago. Dlatego też możecie wybrać, jak daleko się posuniecie oraz czego chcecie spróbować.

Przeważnie w klubach macie dostępne różne formy zabezpieczeń w formie prezerwatyw lub rękawiczek, dlatego korzystajcie z nich, żeby Wasze zabawy były w pełni bezpieczne.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz