Jak przekonać osobę partnerską do zabawek?

Nie przekonywać. Każdy ma inne podejście do seksualności, dlatego nie wszyscy są fanami gadżetów erotycznych. Jeżeli Wasza osoba partnerska naprawdę nie chce korzystać z urozmaiceń, nie możecie wywierać presji. Najważniejszym aspektem jest tutaj szczera rozmowa, która pozwoli na poznanie wspólnych potrzeb i preferencji. Możecie przedstawić swoje stanowisko na temat zabawek i swoje argumenty oraz poznać stanowisko osoby, z którą jesteście w relacji seksualnej, jednak nie powinniście niczego narzucać.

Zazdrość o zabawki erotyczne

Jednym z najczęściej spotykanych powodów niechęci do gadżetów erotycznych jest po prostu zazdrość. Dotyczy to tak naprawdę każdej płci i może mieć różne podłoże. Warto porozmawiać z osobą partnerską na ten temat oraz objaśnić, czym tak naprawdę są dla Was zabawki.

Chyba każdy z nas spotkał się z opinią, że skoro ktoś ma wibrator lub masturbator, to już na pewno nie potrzebuje drugiej osoby, bo przecież zabawki mu wystarczają. Ba! Są lepsze! Jednak tak naprawdę seks oraz używanie gadżetów wiążą się z kompletnie odmiennymi doznaniami. Gadżety nie zapewnią bliskości, emocji czy chociażby elementu zaskoczenia, jakie dostarcza kontakt seksualny z drugim człowiekiem.

Mogą one służyć jako ciekawe urozmaicenie życia seksualnego, ale mogą być też przydatne w samomiłości. Jest to bardzo fajny sposób na poznanie swojego ciała oraz odkrycie nowych rodzajów stymulacji. Gadżety mogą przysłużyć się do zwiększenia doznań, mogą być pomocne w osiągnięciu orgazmu, ale mogą też np. przedłużyć stosunek i opóźnić wystąpienie orgazmu.

Nie powinno się zatem traktować ich jako konkurencji, ponieważ jest to coś zdecydowanie innego. Masturbator czy wibrator nie zabiera przyjemności płynącej z seksu partnerskiego.

Wspólny wybór gadżetów

Jeżeli jednak Wasza osoba partnerska byłaby chętna na spróbowanie gadżetów lub chociażby chce się zapoznać z tematem, niezłą opcją jest wspólny wybór gadżetów erotycznych. Jest to super okazja do poznania swoich preferencji oraz fantazji, ale również wybrania czegoś, co będzie Wam odpowiadać.

Możecie przeglądać oferty sex shopów internetowych, przejść się do sklepów stacjonarnych, ale również poprzeglądać sobie recenzje i zdjęcia na instagramie. Nie wstydźcie się zadawać pytań osobom, które zajmują się gadżetami i doradztwem zawodowo!

zabawki dla dorosłych

Co na początek?

Niestety nie ma jednego produktu, który sprawdzi się idealnie u wszystkich, jednak jest kilka rzeczy, które sprawdzą się jako ciekawe urozmaicenie Waszego życia erotycznego.

Podstawową rzeczą jest tak naprawdę lubrykant. Teoretycznie nie jest gadżetem, jednak zawsze powinien być stosowany z gadżetami. Dlatego warto skorzystać z okazji i niekoniecznie poprzestać tylko na zwykłym nawilżaczu. Świetnym rozwiązaniem będą tutaj wszelkiego rodzaju żele stymulujące, rozgrzewające oraz chłodzące, które podkręcą doznania. Jeżeli jednak nie chcecie iść w intensywniejszą stymulację, możecie przetestować lubrykanty smakowe, np. serię Wet Desserts. Sprawdzą się one nie tylko do seksu penetracyjnego oraz masturbacji, ale również do seksu oralnego.

Fajnie sprawdzą się również olejki oraz świece do masażu. Tutaj również będzie wiele opcji, chociażby zapachowych oraz rozgrzewających. Masaż jest ciekawą grą wstępną, która pozwoli na oswojenie się z ciałem osoby partnerskiej.

No i przechodząc już do samych gadżetów… Na rynku znajdziecie niesamowitą różnorodność. Od niewielkich stymulatorów, wibratorów, po pierścienie erekcyjne, masturbatory i pompki. Znajdziecie też zabawki, które są przeznaczone bezpośrednio dla par, np. pierścienie erekcyjne z wibracją oraz stymulatory dla par, które będą stymulować obydwie strony jednocześnie. Ale tak naprawdę nawet zwykły wibrator może posłużyć do stymulacji różnych obszarów u różnych płci, dlatego nie ograniczajcie się w wyborze i testujcie różne rzeczy.

Należy jednak pamiętać, żeby wszystkie zabawki były wykonane z bezpiecznych materiałów, tj. silikon, szkło, ABS lub metal. Dobra jakościowo zabawka jest bezpieczna i nie zepsuje się po jednym użyciu, dlatego warto zainwestować w coś, co będzie służyć przez dłuższy czas.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz