starfishing co to

Dlaczego nie ma nic złego w byciu biernym w seksie? Trochę o starfishingu

Pojęcia takie jak „Pillow Princess” lub „Starfish” funkcjonują w kontekście seksualnym od niedawna. Powoli zaczęto odchodzić od pejoratywnych skojarzeń dotyczących tzw. bycia rozgwiazdą. A co tak właściwie chodzi w tych pojęciach?

Rozgwiazdą być

Pojęcie to odnosi się do osoby, która nie wykazuje większej inicjatywy podczas stosunków seksualnych. Prościej mówiąc, pozostaje stroną bierną. Niestety początkowo pojęcie to dotyczyło głównie osób z cipką, gdyż wywodziło się ono początkowo ze stereotypów. Preferencje te jednak można mieć niezależnie od płci. Ale najważniejsze – nie ma nic złego w starfishingu!

Utarło się, że osobom, które pozostają w seksie bierne po prostu się nie chce, jednak nic bardziej mylnego. Jest to kwestia skupiania się na odczuwanej przyjemności. Rozgwiazdy czerpią największą przyjemność, gdy mogą kompletnie oddać się doznaniom płynącym z aktu seksualnego. Dlatego chętnie dają przejąć pałeczkę osobie partnerskiej. Często osoby oddające się przyjemności cierpią na poczucie winy oraz czują się z tego powodu niewystarczające. Czują, że robią w seksie zbyt mało oraz nie zadowalają osoby partnerskiej. W dużej mierze wynika to właśnie z utartych stereotypów, które nakazują być zawsze pełnym inicjatywy.

biernosc w lozku

Starfishing daje Wam szansę na odczuwanie wszystkiego w pełni oraz na skupieniu się na sobie. Jasne, przyjemność osoby partnerskiej też jest ważna, ale ten temat poruszymy w dalszej części tekstu, teraz skupmy się na doznaniach płynących z bycia rozgwiazdą. Macie szansę poczuć każdy skrawek Waszego ciała oraz całkowicie oddać się doświadczeniu. Osoba partnerska może stymulować Was w dowolny sposób, który Wam odpowiada. Często jest to okazja do odprężenia i relaksu, co również wpływa pozytywnie na odczuwane bodźce. Duża część osób docenia również fakt, że osoba partnerska poświęca im w tym momencie czas oraz uwagę.

Starfishing a uległość

Pewnie część z Was pomyślała, że brzmi to bardzo podobnie do uległości, jednak są to dwie kompletnie odrębne rzeczy. Osoba praktykująca starfishing wcale nie musi lubić bycia dominowaną, a osoba uległa wcale nie musi przyjmować postawy biernej. Oczywiście może się to łączyć, ale te pojęcia nie są w żadnym stopniu pokrewne.

Osoby dominujące również mogą być rozgwiazdami. W takim wypadku mają także bardzo duży wachlarz możliwości, chociażby wydawanie poleceń stronie uległej oraz pewne formy usługiwania.

Samoświadomość i inicjatywa

To nie jest tak, że rozgwiazdy zawsze występują w tej roli. Mogą wykazywać bardzo dużo inicjatywy i czerpać przyjemność ze stymulacji osoby partnerskiej. Wszystko może zmieniać się w zależności od nastroju oraz chęci. Jednak wciąż najwięcej przyjemności będą czerpać, gdy to jednak druga strona wykaże się większą inicjatywą.

Grunt, to uświadomić sobie, że jesteście osobą o takich, a nie innych preferencjach. Wtedy możecie w pełni korzystać ze starfishingu i dać się ponieść satysfakcji i przyjemności. Warto porozmawiać z drugą stroną o swoich preferencjach w celu ustalenia, czy taki układ pasuje wszystkim stronom. Czasami osoba partnerska może również może mieć podobne upodobania, co może być na dłuższą metę problematyczne, gdyż żadna strona nie będzie w pełni usatysfakcjonowana.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz