tylozgiecie macicy a bol podczas stosunku

Tyłozgięcie macicy – seks i gadżety

Tyłozgięcie macicy wciąż jest przypadłością, o której nie mówi się zbyt wiele, a zdecydowanie powinno się o niej mówić. Średnio ¼ osób z macicą może mieć tyłozgięcie od urodzenia. Aktualnie nie jest ono traktowane jako patologia lub coś, co powinno nas niepokoić, natomiast jest po prostu uznawane za  jeden z wariantów budowy macicy. Pomimo tego, iż jest to całkowicie normalna budowa, to może mieć zasadniczy wpływ na życie seksualne, również na dobór zabawek erotycznych.

Czym właściwie jest tyłozgięcie?

Tyłozgięcie macicy jest wtedy, gdy dno macicy oparte jest do tyłu, czyli w stronę kręgosłupa. W standardowej pozycji opiera się ono do przodu – o pęcherz moczowy. Najczęściej jest to zauważalne podczas wizyty u ginekologa i zwykłego USG. Czasami może dawać objawy w postaci bolesnych miesiączek, a bardzo często można spotkać się z bólem podczas stosunku.

tylozgiecie macicy a bol podczas stosunku
Kulki We-Vibe Bloom

 

Problem z penetracją

Podkreślę na początku, że nie u wszystkich osób z tyłozgięciem ten problem wystąpi. Czasami przy odmiennej pozycji macicy może pojawić się problem w czasie seksu penetracyjnego i masturbacji z elementami penetracji. Najczęściej dyskomfort występuje przy pozycjach „głębokich” lub gdy pozycja jest nieodpowiednia. Co w tym  przypadku znaczy nieodpowiednia? Przeważnie dyskomfort występuje przy różnych wariacjach misjonarza oraz przy klasycznym jeźdźcu, za to sprawdzi się jeździec odwrócony i wszystkie pozycje od tyłu. Warto też eksperymentować z kątem penetracji poprzez podkładanie pod biodra poduszki lub po prostu zmieniając ułożenie nóg.

 

 

Jeżeli wciąż czujecie ból, to przydatne okażą się pierścienie na penisa buforujące głębokość penetracji w stylu OhNut. Możecie użyć dowolnej liczby ringów w celu dopasowania głębokości penetracji.

Dobór zabawek erotycznych

Niestety u niektórych osób z tyłozgięciem macicy mogą też wystąpić problemy przy używaniu zabawek erotycznych. W dużej mierze warto zwrócić uwagę na długość zabawki. Jeżeli czujecie dyskomfort przy głębokiej stymulacji, to warto zdecydować się na krótszy gadżet. Istotny będzie również materiał. Im bardziej miękki (np. silikon), tym bardziej będzie dopasowywać się do Waszej anatomii. Dzięki temu możecie odchylać i wyginać zabawkę w zależności od pozycji i preferencji, co znacznie powinno poprawić Wasz komfort. Również kształt zabawki będzie mieć wpływ na Wasze doznania. Intensywnie wygięty wibrator lub dildo może powodować ucisk, dlatego u niektórych dużo lepiej sprawdzą się prostsze modele.

Informacja o tyłozgięciu jest również bardzo istotna przy doborze kulek gejszy. Przeważnie w takim przypadku zalecana jest pojedyncza kulka. Jest to po raz kolejny spowodowane anatomią. Podwójne kulki mogą sprawiać dyskomfort, ale mogą też być dużo trudniejsze w aplikacji oraz późniejszym wyciągnięciu. Najwygodniejsze będą kulki o wydłużonym kształcie, np. Dream Toys Love Balls, które dodatkowo mają różne gramatury.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz