swiece do masazu

Idealne świece do masażu erotycznego

Na blogu Lula Pink mogliście poczytać już trochę o tym, czym tak właściwie jest masaż erotyczny oraz na czym się skupić, żeby był przyjemny dla każdej ze stron. Najważniejszą rzeczą w masażu jest poślizg, dlatego za sprawą tego wpisu będziecie mogli dowiedzieć się trochę więcej o świetnym gadżecie, jakim jest świeca do masażu.

Skład i właściwości świec do masażu

Świeca przeważnie kojarzy się z ogniem oraz poparzeniem, ewentualnie z polewaniem woskiem. Jednak świece do masażu różnią się od klasycznych świec wykonanych z wosku lub parafiny.

Produkty te są specjalnie przeznaczone do masażu, dlatego nie nagrzewają się do tak wysokich temperatur jak normalne świece. Ich temperatura topnienia to około 40 stopni. Jest to zasługą ich składu. Formuła świec bazuje na bezpiecznych dla ciała, w pełni naturalnych olejach, które charakteryzują się niską temperaturą topnienia. Najczęściej są to olejki, które w temperaturze pokojowej są w formie stałej, np. olej kokosowy, masło shea czy masło kakaowe.  Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej, zwartej konsystencji świecy.

Olejki oraz masła mają również właściwości pielęgnujące skórę, dlatego po przyjemnym masażu Wasza skóra będzie miękka i nawilżona. Dodatkowo większość tego typu świec jest aromatyzowana olejkami eterycznymi lub zapachowymi, co nie tylko wprowadza zmysłowy nastrój, ale również pozwala się bardziej zrelaksować.

Produkty tego typu są pakowane w wygodne opakowania, przeważnie porcelanowe, szklane lub aluminiowe, które pozwalają na swobodne wylewanie olejku na skórę.

swiece do masazu
Świeca do masażu Fair Squared

Etyczność świec do masażu

Niestety zdarza się, iż niektóre firmy używają oleju palmowego lub maseł słabej jakości, z tego względu warto zwrócić uwagę na skład produktu. Tutaj na uwagę zasługują firmy Shunga oraz Fair Squared.

Świece Shungi możecie znaleźć w zestawach, np. Shunga Geisha’s Secret lub Shunga Organica Exotic Green Tea. Znajdziecie różne warianty zapachowe świec, jedne bardziej słodkie i owocowe, a drugie orzeźwiające i erotyczne. Dużym plusem jest to, że są one w pełni wegańskie, a dodatkowo zawierają witaminę E, która ma świetny wpływ na skórę.

Natomiast świece do masażu firmy Fair Squared mogą pochwalić się w pełni organicznymi składnikami, takimi jak masło kakaowe oraz olej kokosowy z Dominikany czy woskiem Carnauba, który w dodatku ma znakomite właściwości zmiękczające. Surowce pozyskiwane są zgodnie z zasadami fair trade, a świece te możecie znaleźć w dwóch wariantach zapachowych – kakaowym oraz shea.

Jak używać świecy do masażu?

Tak naprawdę wystarczy zapalić knot i poczekać kilka minut do roztopienia olejku. Po tym czasie należy zgasić świecę i przystąpić do masażu. Ważne, żeby nie używać zapalonej świecy, gdyż może to grozić poparzeniem. Olejek powinien być ciepły i przyjemny. Dzięki swojej konsystencji będzie utrzymywać się na skórze przez długi czas, co pozwali na intensywny masaż erotyczny.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz