spanking co to

Spanking – co to jest?

Spanking wcale nie jest rzadką praktyką seksualną. Niegdyś określenie to było kojarzone wyłącznie z karaniem klapsami, jednak aktualnie jest to bardzo powszechny element w praktykach BDSM. Spanking nie musi być związany tylko i wyłącznie z karaniem drugiej strony. Może być wykorzystywany jako nagroda, zwłaszcza dla osób lubujących się w praktykach masochistycznych. Kolejnym zastosowaniem jest testowanie wytrzymałości oraz konsensualne przekraczanie granic danej osoby. Praktyka ta również nie ma rodzimego odpowiednika w polszczyźnie, tak jak zresztą wiele innych, a niestety „danie klapsa” nie oddaje do końca charakteru spankingu. 

Klapsy czy spanking?

Klapsy są bardzo często wykorzystywane w łóżku. Mówimy tutaj zarówno o klapsach ręką, jak i posługiwaniem się chociażby pasem, floggerem czy szpicrutą. Jednak jeżeli jest to po prostu urozmaicenie zabawy, to możemy zaliczyć tę czynność do ostrzejszego seksu, natomiast nie bezpośrednio do spankingu. Istota tych dwóch czynności jest kompletnie inna. Delikatne klapsy mogą być super urozmaiceniem seksu, mogą pobudzić dane miejsce oraz zwiększyć przepływ krwi, co zwiększy doznania. W dodatku u niektórych mała dawka konsensualnego bólu działa stymulująco. Spanking przeważnie jest dużo bardziej intensywny, często nacechowany dominacją jednej strony, a uległością drugiej. I klapsy, i spanking są super formą zabawy, jeżeli są konsensualne.

spanking co to

Rodzaje bijadeł

Oczywiście, możecie korzystać tylko z ręki, która daje bardzo ciekawe odczucia, ale jeżeli chcecie trochę urozmaicenia, to macie bardzo dużo opcji do wyboru. Najłatwiejsze w użytkowaniu będą packi, które najczęściej są wykonane z drewna, skóry lub skóry wegańskiej. Są one dosyć krótkie, więc celowanie nimi jest bardzo proste. Uczucie, które dają packi jest intensywne i tępe, gdyż obejmuje dużą powierzchnię. Na początek nieźle sprawdzi się packa Vegan Fetish Paddle, która jest sprawdzonym klasykiem, jeżeli chodzi o kształt.

Kolejnym super gadżetem są szpicruty, które są już dużo dłuższe i bardziej precyzyjne, przez co dają kompletnie inne doznania niż packi. Szpicruty też mogą być wykonane z różnych materiałów. Skóra wegańska będzie delikatniejsza, natomiast silikon będzie dawał uczucie szczypania. Tutaj sprawdzi się klasyk, jakim jest Flap Hidden Desire, który posiada wygodny uchwyt.

Najciekawsze odczucia dają floggery, nazywane również pejczami. Składają się one z dużej liczby rzemyków, które są połączone uchwytem. W tej materii także mamy szeroką gamę materiałów, od zamszu i skóry, po silikon i prawdziwe rzemienie. Pejcze są najtrudniejsze jeżeli chodzi o celowanie, jednak dają one jedne z ciekawszych doznań, gdyż uderzenie rozbija się w kilku miejscach. Modele z Lovely Thinkings sprawdzą się świetnie, gdyż ich długość pozwala na dokładniejsze uderzenia. 

Bezpieczeństwo

Podstawą każdej praktyki opartej na BDSM jest hasło bezpieczeństwa oraz gest bezpieczeństwa, które pozwolą na przerwanie zabawy.

Przy spankingu trzeba uważać na miejsca, w które uderzamy. Nie każde miejsce nadaje się do tego typu praktyk. Na początku najbezpieczniejszym miejscem będą pośladki. Miejsce pod pośladkami oraz tył ud należą do równie bezpiecznych, jednak dużo bardziej wrażliwych miejsc, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności.

Część osób stosuje spanking na piersiach lub stopach, jednak przeważnie nie jest to zalecane. Tym bardziej nie wolno uderzać w miejsca, gdzie znajdują się stawy oraz ścięgna. Również obszary głowy, pleców, brzucha oraz krocza nie są bezpiecznym wyborem.

Sprawdź też!

Ten post ma jeden komentarz

  1. Domi

    Ten artykuł o spankingu to absolutna rewelacja! Czuję się tak zainspirowana i podekscytowana! Nigdy nie myślałam, żeby spróbować takiego typu zabawy, ale teraz jestem naprawdę ciekawa.

Dodaj komentarz