masturbator najlepszy

Najlepszy masturbator na początek: recenzja Tenga Spinner

Marka Tenga jest już kultowa na rynku. Tenga jest tak naprawdę najmocniejszą marką, jeżeli chodzi o masturbatory. Katalog różnorodnych modeli cały czas się powiększa i raczej nie wygląda na to, żeby nowości miało zabraknąć.

Jeżeli nie wiecie co wybrać dla siebie na początek przygody z masturbatorami, to mam dla Was świetny produkt jakim jest Tenga Spinner. Producent obiecuje idealne dopasowanie do penisa, intensywne odczucia oraz łatwość czyszczenia. Czy rzeczywiście masturbator spełnia te cechy? Czy będzie lepszą alternatywą dla słynnych Fleshlightów?

Tenga Hexa, Tetra, Pixel…

Zacznijmy od tego, że Tenga Spinner występuje w sześciu podstawowych wariantach. Każdy z nich ma swoją konkretną nazwę, oznaczenie numerem oraz charakterystyczny zestaw kolorów. Ja oraz osoby, które pomagały mi w testach mieliśmy przyjemność testować model 03. Shell oraz 05. Beads. Modele te bardzo się od siebie różnią. Producent opisuje tutaj 3 główne cechy każdego masturbatora: twardość, stymulację oraz średnicę. Każdy z modeli będzie mieć różne natężenie tych cech.

Model Shell posiada dosyć twarde, jędrne wypustki oraz intensywną stymulację, jednak jego średnica nie jest bardzo wąska. Moim zdaniem jest to idealnie wyważony model, który sprawdzi się świetnie na początek. Drugi model, Beads posiada bardziej miękkie wypustki, jednak jest węższy, przez co stymulacja również jest dużo intensywniejsza.

Oprócz różnicy w wewnętrznych wypustkach, wszystkie masturbatory mają bardzo podobny wygląd. Są to miękkie rękawy wykonane z elastomeru, które w ściankach mają zamontowaną rozciągliwą sprężynę. Zapewnia ona dodatkowy nacisk na członka. Całość jest umieszczona w plastikowym opakowaniu, które chroni produkt przed zakurzeniem i ogólnie sprawia, że wygląda on bardzo niepozornie.

masturbator najlepszy
Źródło: tenga.co

Doznania z masturbatorem Tenga Spinner

Tengi sprawdzają się świetnie zarówno podczas masturbacji, jak i seksu partnerskiego jako urozmaicenie pettingu, dodatkowa stymulacja w czasie peggingu lub innych czynności. Gadżet jest rozciągliwy, dlatego bez problemu dopasowywał się do różnych penisów i dawał tyle samo przyjemności.

Przy używaniu masturbatorów należy koniecznie stosować lubrykant. Bez tego stymulacja jest nieprzyjemna, a samo włożenie penisa do środka praktycznie niemożliwe.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że materiał, z którego zrobione są Tengi jest bardzo przyjemny podczas użytkowania. Faktycznie wypustki dobrze przylegają do każdego odcinka penisa, a wbudowana sprężynka pomaga utrzymać lepszy chwyt i regulować nacisk. Delikatny problem pojawił się natomiast przy modelu Beads. Na samym jego końcu znajduje się wypustka stymulująca żołądź penisa, w tym ujście cewki moczowej. Dla części osób była to zbyt intensywna stymulacja i wymagała zastosowania dużo większej ilości żelu nawilżającego. Dlatego jeżeli ktoś szuka mocniejszych doznań – model Beads będzie idealny. Osobom preferującym delikatniejszą stymulację zdecydowanie polecam Shell, którego wypustki są skupione raczej na trzonie penisa.

Stymulację można urozmaicić np. przykładając do masturbatora wibrator lub podgrzewając go wcześniej w ciepłej wodzie. Elastomer świetnie przenosi zarówno wibracje, jak i temperaturę, co da Wam kompletnie inne doznania.

Mycie zabawki

Mycie zabawki jest bardzo proste, wystarczy tutaj ciepła woda z mydłem lub płyn do dezynfekcji zabawek. Mimo że zabawki nie możemy odwrócić na drugą stronę, ze względu na obecność sprężyny, to środek bardzo łatwo wyczyścić z powodu elastyczności konstrukcji. Problem pojawia się przy schnięciu. Zdecydowanie nie polecam zostawiania zabawki w opakowaniu, bo po prostu środek nie będzie mieć szansy wyschnąć. Najlepszą opcją jest delikatne wywinięcie górnej części i pozostawienie na kilka godzin do naturalnego wyschnięcia lub po prostu delikatne wytarcie wypustek czystym ręcznikiem papierowym.

Podsumowanie

Pomimo minimalnych niedociągnięć ze strony producenta, które głównie dotyczą czyszczenia zabawki, mogę śmiało stwierdzić, że Spinnery są jednymi z lepszych masturbatorów na początek. Różnorodne wypustki oraz twardości zabawek pozwalają na dopasowanie produktu do swoich preferencji. Masturbatory z tej serii są bardzo wytrzymałe, a ich cena jest bardzo przyjazna. Moja kolekcja Tengi na pewno jeszcze się powiększy.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz