masaż erotyczny

Jak wykonać masaż erotyczny?

Na szczęście masaż wykonywany w sypialni wcale nie musi być skomplikowany, a może być doskonałym urozmaiceniem Waszych zabaw. A także świetnym sposobem spędzania ze sobą czasu, poznawania swoich ciał, ale również dobrą formą relaksu i rozluźnienia. Możecie skupić się na konkretnym obszarze, który będziecie masować, np. na stopach lub plecach, ale możecie też wykonać długą i przyjemną sesję na całym ciele.

Masaż erotyczny = Nuru?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest Nuru. Nuru w tłumaczeniu oznacza słowo śliski, co już mówi nam sporo o samej technice. Jest to masaż pochodzący się z Japonii, polega na masowaniu drugiej osoby całym swoim ciałem. Osoby biorące udział są nago, dodatkowo pokryte są specjalnym żelem, który zapewnia bardzo intensywny poślizg.

Zaznaczmy więc, że nie każdy masaż erotyczny będzie Nuru. Jeżeli nie używacie do masażu całego swojego ciała, a jedynie dłoni lub np. stóp, to jest to po prostu zwykły masaż. Możecie oczywiście łączyć te dwie techniki, tak żeby było Wam przyjemnie i komfortowo.

Podkreślmy również, że masaż erotyczny nie jest formą fizjoterapii oraz masażu leczniczego. Dlatego nie stosujcie mocnego ucisku oraz zrezygnujcie z tej aktywności, gdy macie większe problemy z mięśniami bądź powięzią.

masaż erotyczny

Czego potrzebujecie do masażu erotycznego?

Zdecydowanie potrzebujecie jakiegoś środka do poślizgu, to jest priorytet. Masaż na sucho wcale nie będzie przyjemny, a może powodować otarcia i ból. Bardzo ważne jest, czy planujecie również jakąkolwiek formę seksu w czasie lub po masażu. Jeżeli tak, niestety kosmetyki na bazie olejku nie będą najlepszym wyborem, gdyż mogą uszkodzić prezerwatywę lub wywołać infekcję intymną. W takim wypadku zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w żel na bazie wody lub silikonu. Produkty na bazie tych substancji są w pełni bezpieczne w kontakcie z błonami śluzowymi. Oczywiście możecie ich również używać z dowolnymi prezerwatywami. Warto jednak uważać na silikon, gdy używacie gadżetów erotycznych, ponieważ wtedy może uszkodzić ich powierzchnię.

Jeżeli planujecie tylko i wyłącznie masaż, to środek na bazie oleju będzie idealny! Daje on zdecydowanie najlepszy poślizg oraz nie wysycha, więc mała ilość wystarczy na bardzo długi czas. Możecie znaleźć wersje neutralne, rozgrzewające lub zapachowe, co dodatkowo urozmaici Wam doznania. Super opcją będą również świeczki zapachowe, które roztapiają się do przyjemnego, ciepłego olejku.

Czy potrzebujecie czegoś jeszcze? Teoretycznie nie, chociaż moim zdaniem warto zaopatrzyć się w prześcieradło winylowe, które zabezpieczy Waszą pościel przed środkiem nawilżającym. O ile środki na bazie wody zejdą podczas prania bez większego problemu, tak olej i silikon są już trochę cięższymi przeciwnikami.

Technika masażu nuru

Każdy może lubić inne elementy masażu, dla niektórych delikatne przejeżdżanie dłonią będzie dawać najlepsze doznania, inni będą woleli poczuć mocniejszy ucisk czy poklepywanie. Na początek najłatwiejsze do masażu są plecy i to na nich możecie się skupić. Macie bardzo dużą powierzchnię, po której możecie dowolnie manewrować dłońmi. Możecie zacząć od masażu całych pleców, a później skupiać się na karku, kręgosłupie, ramionach czy też zjechać w okolice pośladków. Pamiętajcie żeby nie ściskać mięśni zbyt mocno, ani nie łapać ich w żaden sposób. Gdy nie macie doświadczenia z anatomią oraz profesjonalnym masażem, możecie komuś sprawić ból lub zrobić krzywdę, dlatego bezpieczniej korzystać z delikatniejszych ruchów.

Dużo osób lubi również masaż stóp, łydek, ud, klatki piersiowej czy też brzucha. Sprawdźcie co najbardziej odpowiada Waszej osobie partnerskiej i testujcie różne rodzaje ruchów.

Dla niektórych intersującą opcją może być również masaż stopami, np. w okolicy ud, pośladków czy miejsc intymnych. Daje on kompletnie inne doznania, a dla miłośników stóp będzie dodatkową przyjemnością.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz