Korek analny b-Vibe Snug & Tug – pomoc w zaburzeniach erekcji lub wytrysku przedwczesnym

Zaburzenia erekcji są dysfunkcją seksualną o bardzo złożonej i zróżnicowanej etiologii. Najczęstsze czynniki to problemy sercowo-naczyniowe, hormonalne, neurologiczne lub psychiczne np. stres, skupianie uwagi na wydajności i zadaniowości itd. Ćwiczenia poprawiające sprawność seksualną z wykorzystaniem gadżetów analnych są jedną z dostępnych lub uzupełniających ścieżek postępowania terapeutycznego obok farmakoterapii, psychoterapii, fizjoterapii, aktywności sportowej i diety.

Podczas zalecanych ćwiczeń koncentrujemy się na dwóch obszarach mięśni

  • mięśniach dna miednicy (MDM) (Kegla),
  • mięśniach odcinka lędźwiowego kręgosłupa i otaczających go mięśniach grzbietu, 

Mięśnie dna miednicy to zespół mięśni, które posiadają zarówno osoby z waginą, jak i prostatą, w jego skład wchodzą mięśnie:

  • guziczny,
  • poprzeczny głęboki i powierzchowny krocza,
  • opuszkowo-gąbczasty,
  • kulszowo-jamisty,
  • dźwigacz odbytu,
  • zwieracz zewnętrzny odbytu,
  • zwieracz zewnętrzny cewki moczowej.

Ćwiczenia obu tych grupy mięśniowych pomagają zapobiegać zaburzeniom erekcji, zwiększają ilość nasienia, przedłużają stosunek, wpływają na zwiększenie sztywności członka we wzwodzie, pomagają kontrolować wytrysk (ejakulację), intensyfikują przyjemność seksualną poprzez stymulacje prostaty, co zwiększa intensywność orgazmów oraz lekko unoszą jądra. Są również zalecane po przezcewkowej resekcji gruczołu krokowego, w profilaktyce problemów z nietrzymaniem moczu i chorób prostaty.

Pracując z korkami analnymi lub koralikami analnymi oddziałujemy na tą pierwszą grupę mięśniową czyli MDM

zdjęcie: b-Vibe

Dlaczego korki analne w rehabilitacji?

Prawidłowo stosowany korek analny pozwala na rozluźnienie mięśni, wymusza odpowiednie ruchy ciała, przez co ćwiczenia są naturalne i bardziej efektywne. Podczas ich noszenia można wykonywać codzienne czynności, jednak nie można ich nosić dłużej niż 3 godziny dziennie.

Ważne aby pamiętać, że zbyt długie noszenie korka analnego może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania zwieracza odbytu, zaburzeń motoryki odbytu, powoduje nadmierne napięcie naczyń żylnych, może skutkować powstaniem ubytku błony śluzowej odbytu.

Jak zacząć?

Zacznij od zlokalizowania mięśni dna miednicy. U mężczyzn mięśnie dna miednicy sięgają do gruczołu krokowego, kości guzicznej, środka krocza i do odbytu, gdzie oplatają podstawę penisa przy cewce moczowej. Można je wyczuć palcem – znajdują się pomiędzy odbytem a moszną. 

Ćwiczenia mięśni dna miednicy u osób z prostatą są analogiczne do tych osób z waginą, jednak z powodów anatomicznych, wprowadzamy zatyczki do odbytu, zawsze używając do tego odpowiedniego lubrykantu. Ćwiczenia te nie wymagają większego zaangażowania poza umieszczeniem zatyczki w odbycie. Sama ta czynność może wywołać zarówno dyskomfort jak i przyjemność. Korki analne powodują mimowolne zaciskanie mięśni Kegla bez żadnych dodatkowych ruchów. 

Mięśnie dna miednicy działają w podobny sposób jak pierścienie erekcyjne i dzięki mocnemu mięśniowi zwieracza cewki moczowej, oplatającego podstawę penisa, zaciśniecie go umożliwia kontrolowanie długości erekcji.

W przypadku korka analnego z pierścieniem B-Vibe, poza ćwiczeniem mięśni dna miednicy wzmacniamy również dodatkowo erekcję poprzez zatrzymanie krwi w penisie, dzięki czemu erekcja jest silniejsza. Pierścień erekcyjny pomaga utrzymać erekcję podczas stosunku lub masturbacji. Podczas pierwszego użycia ważne, aby nie nosić go dłużej niż przez 10 minut. Przy kolejnych stosunkach można wydłużać ten czas maksymalnie do 30 minut (tego czasu nie wolno przekraczać gdyż grozi to trwałym uszkodzeniem ciał jamistych członka). Pierścień nakłada się zarówno na jądra, jak i na penisa.

Podczas zakładania i zdejmowania pierścienia używamy lubrykantu. Warto pamiętać, że owłosienie może zmniejszać doznania i działanie pierścienia.

Sprawdź też!

Dodaj komentarz