Jak wybrać swój pierwszy strap-on? Czyli uprząż idealna

Część z Was pewnie słyszała gdzieś słowo „strap-on”, jednak nie każdy wie co to dokładnie jest…

Strap-on jest uprzężą, w której mocuje się dildo. Może być wykorzystywana w seksie waginalnym, analnym, oralnym czy podczas masturbacji, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Nie ma również ograniczeń co do płci, jednak warto wybierać uprzęże dopasowane anatomicznie do wulwy lub do penisa. Gadżet ten pozwala na dowolną penetrację bez użycia rąk, co jest bardzo wygodną alternatywą do używania klasycznych zabawek. Umożliwia to dodatkową stymulację osoby partnerskiej.

Rodzaje uprzęży strap-on

Najczęściej możecie spotkać dwie podkategorie harnessów – strap-on paskowy oraz strap-on w formie bielizny, który jest bardziej zabudowany.

Obydwa modele będą wygodne, jednak dobiera się je na trochę innej zasadzie. Modele w postaci jockstrapów (paskowe) przeważnie posiadają regulacje, które pozwalają na dowolne dopasowanie uprzęży do ciała. Przeważne są wykonane z ekoskóry, nylonu, bawełny oraz poliestru. Każdy pasek można wyregulować oddzielnie, co jest niezwykle praktycznym mechanizmem.

Część z nich może posiadać wiązania w pasie – pozwoli to na stabilne umiejscowienie uprzęży, zapewniając większą kontrolę nad doczepionym dildem. Tutaj idealnym przykładem będzie Strap & Bound Invisible Denim 3 firmy Fun Factory, która ma miękkie paski i szeroki zakres regulacji.

Strap-ony zabudowane dobieramy raczej na podstawie rozmiaru podobnego do rozmiaru ubrań. Większość firm decyduje się na rozmiarówkę S/M/L/XL. Uprzęże te przypominają klasyczną bieliznę, jednak posiadają z przodu jeden lub więcej otworów, pozwalających na umieszczenie w nich dilda. Dużym plusem jest fakt, iż są wykonane z miękkich, elastycznych materiałów, więc dopasowują się bezproblemowo do pośladków oraz bioder. Górna część jest obszyta gumką, utrzymując gadżet w odpowiedniej, wygodnej pozycji. Ważne jest, żeby odpowiednio dobrać rozmiar strap-ona, żeby nie uciskał oraz nie zsuwał się podczas zabaw. Modele te mogą być wykorzystywane również do noszenia dowolnego packera. Bardzo ciekawym produktem w tej kategorii będzie Strap-On-Me Harness Rebel, który posiada szeroką gamę rozmiarów.

O-Ring w uprzęży strap-on 

Jeżeli wybierzecie już jaki rodzaj harnessa Was bardziej interesuje, musicie teraz zwrócić uwagę na najważniejszą rzecz, a mianowicie na pierścień znajdujący się z przodu uprzęży. O-Ring służy do umiejscowienia i utrzymania dilda we właściwym miejscu. Najczęściej w modelach typu jockstrap macie możliwość wymiany pierścienia, natomiast w modelach zabudowanych są one umieszczone na stałe.

Możemy wyróżnić ringi silikonowe oraz metalowe. Te pierwsze są elastyczne, więc możemy je delikatnie naciągnąć na nawet nieco większe dilda. Pierścienie silikonowe nie dają tej możliwości, jednak często są trochę bardziej stabilne.

Obydwa rodzaje pierścieni możecie znaleźć w różnych rozmiarach, standardowo jest to od 3,5 do 4,5 cm, co czyni je kompatybilnymi z dużą częścią dild i wibratorów. Jednak na rynku bez problemu znajdziecie mniejsze oraz większe ringi, które możecie dobrać do rozmiaru swojej ulubionej zabawki, z której chcecie korzystać.

Czyli, jaką uprząż strap-on wybrać?

To jest kwestią bardzo indywidualną. Musicie zastanowić się co będzie dla Was najwygodniejsze oraz jakich zabawek chcecie używać razem z uprzężą. Jednak niezależnie od Waszego wyboru, musicie pamiętać, że uprząż musi być solidna oraz dopasowana do Waszego ciała. Dobrej jakości pas utrzyma bez problemu nawet najcięższe dildo, nie będzie sprawiał Wam dyskomfortu i nie będzie się zsuwał. Elastyczne, miękkie i równocześnie wytrzymałe materiały pozwolą Wam się cieszyć dowolnymi pozycjami bez otarć oraz podrażnień. Dlatego warto dobrać dobry produkt!

Sprawdź też!

Dodaj komentarz